Звичка залишати зарядний блок смарфона у розетці: Фахівці оцінили небезпеку

Багато людей залишають блок живлення зарядного пристрою у розетці після того, як смартфон зарядився.

Причина - банальний лінь. Власнику гаджета не хочеться діставати зарядник, адже потім цей пристрій все одно доведеться повертати на місце. Однак бути настільки лінивим не варто, адже наслідки можуть виявитися не найприємнішими, передають Патріоти України з посиланням на Pixelinform.

І йдеться не про збільшення електроспоживання, адже якщо за електроенергію і доведеться заплатити більше, то зовсім небагато.

Йдеться про набагато серйозніші неприємності. Отже, до чого може призвести звичка залишати зарядний пристрій у розетці?

Стрибок напруги

Іноді буває так, що електроенергію вимикають, а потім знову вмикають. Під час другого процесу може "стрибнути" напруга.

Для пристроїв, підключених до розетки, такий процес може закінчитися не найкращим чином. Наприклад, зарядник може просто перестати працювати.

Займання пристрою

Так, такий наслідок дається взнаки вкрай рідко. І все ж таки такий ризик варто враховувати.

Швидше за все, з якісним зарядним пристроєм нічого не станеться. А ось дешевий зарядник може сильно нагрітися, а то й спалахнути.

Таким чином, якщо ви часто залишаєте блок живлення в розетці, то краще перестати це робити.

Коштує копійки, а працює на всі 100%: Чим захистити город від слимаків

понеділок, 22 червень 2026, 20:48

Слимаки та равлики здатні завдати чималої шкоди садовим і городнім культурам, тому багато дачників постійно шукають ефективні способи захисту своїх насаджень. Виявилося, що простий і недорогий засіб можна знайти у звичайній аптеці, передають Патріоти У...

Перевірте себе! Що побачили першим? Тест покаже ваше заповітне бажання

понеділок, 22 червень 2026, 19:47

Оптичні ілюзії часто змушують бачити більше, ніж просто картинку. У таких зображеннях мозок швидко "чіпляється" за певну деталь – обличчя, дерева, силуети чи приховані фігури. Саме тому подібні тести називають веселим способом зазирнути у власний харак...