Зима вже скоро! Як утеплити вікна - найпростіші домашні способи

Утеплення вікон допоможе зменшити тепловтрати та зекономити на опаленні. Попереду - холодна зима, окупанти продовжують обстріли, і влада висловлює високу ймовірність того, що росіяни відновлять атаки на об’єкти критичної інфраструктури. Тож про утеплення оселі слід потурбуватися завчасно, передають Патріоти України.

OBOZREVATEL зібрав найпростіші та найефективніші домашні способи утеплити вікна. Знадобляться доступні матеріали: вата, поролон, паперові смужки, скотч.

Як утеплити вікна поролоном і скотчем

Найбюджетніший варіант полягає у використанні поролону (або вати) та скотчу. Поролон розрізаємо на смужки та вкладаємо у щілини. Після цього зверху щільно заклеюємо поверхню скотчем.

Шведська технологія

Суть шведської технології полягає у використанні трубчастого матеріалу, виготовлено із силіконової гуми. При цьому важливо обрати якісний ущільнювач, що не пошкодиться від перепадів температури. Зазвичай трубчастий профіль має термін експлуатації понад 20 років. Його слід попередньо приклеїти на віконні пази, закладаючи дуже щільно.

Високомолекулярні полімери

Інноваційний матеріал на основі поліестеру також допоможе захистити вікна та зберегти тепло в оселі. Ця енергозберігаюча плівка має у складі органічні сполуки, метали і їх оксиди, а її структура інертна до агресивної побутової хімії та не сприяє утворенню пилу на вікнах.

Фактично поліестер захищає скло від пошкоджень. Плівка має високу морозостійкість.

  1. Насамперед потрібно вимити та знежирити скло. Після цього стики рам ретельно герметизуємо поролоном або іншим обраним ущільнювачем.
  2. На віконну раму приклеюємо двосторонній скотч, а зверху на нього кріпимо шар плівки потрібного розміру по всьому периметру.
  3. Використовуйте фен для розгладження плівки.

Важливе застереження: сильно натягувати поліестер не потрібно, матеріал сам прийме потрібну форму з часом.

Силіконовий герметик

Герметик вважають надійною та довговічною альтернативою іншим засобам утеплення.

  1. Зніміть з вікна скло, зачистіть посадочне місце від бруду та пилу.
  2. Обережно нанесіть смужку силікону.
  3. Після цього скло потрібно встановити на місце та ретельно закріпити його штапиками. Фактично одночасно з утепленням ви виконаєте ремонт вікон.

Утеплення пластикових вікон

Загалом пластикові вікна не вимагають утеплення, однак з часом навіть ці якісні конструкції втрачають захисні властивості.

Утеплювати пластикові вікна потрібно у випадку зносу гумових прокладок або втрати еластичності. Частою причиною є також початок розгерметизації ділянок між відкосами і рамами. У старих будинках відбувається процес усадки стіни, як наслідок – з’являються тріщини.

З цими продуктами картопля "в мундирі" буде в сто разів смачнішою - кидайте просто до каструлі

субота, 30 вересень 2023, 12:28

Дієтологи повторюють, що картопля "в мундирі" - це найздоровіший спосіб приготування цього овоча. Але багато хто вважає, що така страва не смачна. Виявляється, треба просто знати, як її правильно варити, передають Патріоти України. Щоб картопля в мунди...

Виберіть пиріг за формою - та дізнайтесь, яка ви особистість

субота, 30 вересень 2023, 12:10

Вчені вважають, що між нашою особистістю та підсвідомістю існує прямий зв’язок. Навіть вибираючи форму пирога, ми діємо не випадково, а так, як нам велить наше внутрішнє "я". Пропонуємо вам пройти швидкий тест та дізнатися, до якого типу особистості ви...