На саміті Північноатлантичного Альянсу у Вільнюсі було затверджено регіональні плани зі стримування та захисту від двох головних загроз НАТО - Російської Федерації та терористичних угруповань. Про це сказав голова Військового комітету НАТО адмірал Роберт Бауер на Варшавському безпековому форумі, передають Патріоти України.
Бауер повідомив, що на попередньому саміті в Мадриді лідери НАТО вирішили наростити кількість військових на східному фланзі. За підсумком було сформовано додаткові чотири бойові групи в Словаччині, Угорщині, Румунії та Болгарії, на додачу до наявних чотирьох у країнах Балтії та Польщі.
Голова Військового комітету НАТО зазначив, що в Альянсі усвідомили необхідність більшої кількості сил, готових до виконання завдань. Тому було ухвалено рішення про збільшення чисельності сил швидкого реагування до 300 тисяч військовослужбовців, здатних до розгортання протягом перших 30 днів. За його словами, цієї кількості має бути достатньо на випадок "великого конфлікту з Росією".
Бауер також згадав про те, що в багатьох країнах НАТО армією "нехтували десятиліттями", у зв'язку з чим необхідні інвестиції для навчання людей і розвитку військової промисловості.
Крім того, адмірал заявив, що війна в Україні показала важливість інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони. За його словами, у найближчі 10 років більшість держав НАТО спрямовуватимуть "величезні інвестиції" в посилення ППО.
Після того, як українські війська звільнили Херсон від російської окупації, яка тривала 8 місяців, ворог безжально обстрілює місто. У червні 2023 року загарбники підірвали Каховську дамбу, затопивши низинні райони Херсона, проте тепер мешканці міста зі...
Удари Сил оборони України по російських нафтобазах вже принесли свої результати. Бо наразі Росія під час наступів на фронті більше покладається на піхоту. Про це заявив керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрій Коваленко, передають Патріоти У...