Повномасштабна війна в Україні впливає на сферу освіти та створює чимало викликів для управлінців. Зокрема українців цікавить питання подальшого викладання російської мови у навчальних закладах, передають Патріоти України.
Освітній омбудсмен Сергій Горбачов розповів, що не проти того, щоб російську мову вивчали люди, які вважають себе етнічними росіянами. "Якщо батьки вважають себе етнічними росіянами та звертаються до школи з відповідною заявою, то чому ні?", – каже Горбачов.
Омбудсмен зауважив, що прямої заборони на вивчення російської мови в Україні немає. Натомість законодавство гарантує людям, що належать до національних меншин, право навчання мовою відповідної нацменшини в комунальних закладах освіти поряд із державною.
Щодо кафедр російської мови на філологічних факультетах вишів ситуація також неоднозначна. Горбачов нагадав, що нещодавно закрили кафедри російської мови та історії російської літератури в ХНУ імені Каразіна. Замість неї у навчальному закладі діятиме кафедра слов'янської філології.
Разом з тим, варто розуміти, що вищі навчальні заклади формують свою структуру відповідно до запитів абітурієнтів. Усе залежить від кількості охочих вступити на певну спеціальність, у цьому випадку – російську мову. Якщо ж такого попиту немає, то скорочується кількість кафедр, факультетів, викладачів та бюджетних місць. "Можливо буде та ж сама ситуація, що з викладанням російської мови у школі, коли вчителі проходили перекваліфікацію", – додав омбудсмен.
Республіканські виборці дедалі частіше не підтримують допомогу Україні, у новому опитуванні 83% демократів виступили за продовження фінансової допомоги Україні від США, тоді як 79% республіканців висловилися проти цієї ініціативи, передають Патріоти Ук...
ГУР МО України оприлюднило інформацію щодо майже 200 нових деталей і компонентів, які застосовуються у шести типах російської зброї, передають Патріоти України. "Серед них — CRP-антена російського “шахеда”, північнокорейська балістична ракета KN-24, ко...