А як стосовно українських поховань у сусідній країні? ​У Зеленського дозволили Польщі проведення пошуково-ексгумаційних робіт на території України

Офіційна Варшава принайні до останнього заперечувала можливість взаємної поступки стосовно вшанування поховань бійців УПА на території теперішньої Польщі

Оскверніння поховань УПА в Польщі

Україна надала Польщі формальну згоду на відновлення ексгумаційних робіт. Про це повідомив український заступник міністра закордонних справ Василь Боднар, повідомляють Патріоти України з посиланням на Польське радіо. Інформацію про надання відповідних документів також підтвердив посол Республіки Польща у Києві Бартош Ціхоцький.
Згідно з умовами, висунутими українською стороною, ексгумація має проводитися українськими дослідниками разом із польськими експертами після виконання необхідних формальностей.
Офіційне прохання про відновлення ексгумації Польща подала минулого тижня. Цього тижня, – як польським журналістам пояснив віцеміністр Василь Боднар, – Україна дала Польщі позитивну відповідь:
«Зараз отримана згода на проведення таких робіт, що означає, що польська сторона має вибрати пізніше виконавця. Виконавець, український виконавець, має отримати всі дозволи, вибрати місце, де будуть починатися ці пошуково-ексгумаційні роботи, і потім починати роботу спільно з польськими експертами».
Як зазначив посол Бартош Ціхоцький, документ, що його надала Україна, містить перелік процедурних дій, які має здійснити польський Інститут національної пам’яті з метою відновлення ексгумації:
«Цей перелік ми переказали Інституту національної пам’яті, і зараз підтримуватимемо колег і колежанок з інституту в цій процедурі».

Хіти тижня. Черговий "пшик" недоімперії: На Росії визнали ваду секретної зброї Путіна

середа, 1 квітень 2020, 9:00

«Циркон» або 3M22 - російська гіперзвукова протикорабельна крилата ракета, якою Путін неодноразово лякав Пентагон. У Росії засумнівалися в можливості гіперзвукових ракет "Циркон" точно відстрілятися з кораблів, особливо підводних човнів. Зокрема, про ц...

Хіти тижня. "ПриватБанк" не повернуть колишнім власникам: Рада зробила крок до ухвалення важливого закону

середа, 1 квітень 2020, 8:30

Верховна Рада на позачерговому зібранні у понеділок, 30 березня, прийняла законопроект, що регулює роботу банківської діяльності, передають Патріоти України. За таке рішення у першому читанні і за основу проголосували 267 депутатів. Відзначимо, що ініц...