Національна гвардія України придбала автомобілі із забороненими двигунами, виробленими в РФ. Про це на своїй офіційній сторінці в Facebook повідомив АвтоКрАЗ, передають Патріоти України.
Українське автопідприємство звернуло увагу на те, що в автомобілях МАЗ, які були закуплені відомством у 2019 році, встановлено мотори ЯМЗ – російського виробника зі списку санкцій. Всього було придбано 16 таких машин. Це бортові вантажівки підвищеної прохідності для перевезення особового складу СКС-МZ5316-01БП на шасі МАЗ-5316F5.
"Постачальник автотехніки "Спец-Ком-Сервіс", вступивши у злочинну корупційну змову, постачив українським силовикам автомобілі з санкційними двигунами ЯМЗ", – констатують у КрАЗі.
Водночас наголошується, що Нацгвардії, зважаючи на все, були надані не військові вантажівки, а цивільні – на це вказує той факт, що автомобілі насправді білого кольору, в зелений ж вони пофарбовані лише "зверху".
МАЗ для Нацгвардії. На фото видно, що рідний колір авто справді білий, тоді як видима частина машини пофарбована у захисний колір
"Ймовірно, на територію України ці автомобілі було завезено для цивільного використання. Вони мали біле забарвлення. А в зелений матовий захисний колір перефарбували лише видиму частину. Тобто для Нацгвардії цілеспрямовано закуплено транспортні засоби, що створені для використання в цивільних, а не військових умовах", – наголошується на сторінці АвтоКрАЗу.
Виробник констатує, що держструктура надала перевагу автомобілям, зібраним з російських комплектувальних, а не українським вантажівкам, які зібрані виключно з українських деталей і відповідають усім необхідним вимогам.
"У тендері брав участь і ПрАТ "АвтоКрАЗ", що вже кілька років поспіль не використовує комплектувальні російського виробництва. Вітчизняне підприємство пропонувало свою серійну продукцію – це автомобіль для перевезення особового складу, розроблений та виготовлений на базі КрАЗ-5233ВЕ, що повністю відповідає прописаному в тендері техзавданню. Заводчани чекали на нове замовлення, бо це додаткові завантаження роботою, кошти, а у підсумку і збільшення відрахувань до бюджетів усіх рівнів. Перевагу ж було надано МАЗу – автомобілю, складеному з російських комплектувальних", – підсумовується у повідомленні.
Україна суттєво наростила виробництво власної самохідної артилерійської установки (САУ) "Богдана 2С22". Якщо у 2023 році на місяць виготовляли близько шести одиниць, то зараз – вже до 36. Про це повідомляє видання Army Technology з посиланням на джерел...
У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної ...