А казали, санкції не діють: "Газпром" змушений продавати елітну нерухомість і скорочувати штат центрального офісу, - Reuters

субота, 15 березень 2025, 11:22

Чисельність персоналу компанії "Газпром експорт", колись найбільш процвітаючого підрозділу російського монополіста, який упродовж більш ніж півстоліття курирував продажі радянського і російського газу в Європу, скоротилася до кількох десятків працівників. Про це повідомляє Reuters з посиланням на обізнані джерела, зокрема, в керівництві "Газпрому", передають Патріоти України.

Лише п’ять років тому, на піку російського експорту в Європу, в "Газпром експорті" працювало понад 600 осіб. Джерела також повідомили, що через відсутність європейських продажів персонал, що залишився, в основному зосереджений на судових розглядах з колишніми покупцями з ЄС. «"Газпром експорт" — це просто оболонка», — сказало одне з джерел.

Проблеми "Газпрому" виходять далеко за рамки експортного підрозділу. Два джерела повідомили агентству, що глава компанії Олексій Міллер схвалив плани зі скорочення 1500 робочих місць у штаб-квартирі "Газпрому".

Про звільнення в центральному офісі компанії поки що не оголошено, але співробітникам було запропоновано підготувати індивідуальні презентації про те, чому їм слід зберегти свої робочі місця. Процес, як очікується, буде завершено протягом кількох тижнів. Скорочення торкнуться приблизно 40% персоналу центрального офісу "Газпрому", стверджують джерела Reuters.

За словами одного з керівників "Газпрому", в компанії недооцінили рішучість європейських столиць. За його словами, у "Газпромі" вважали, що Європа швидко повернеться і почне «благати» відновити постачання російського газу.

Експерт оцінив загрозу ракетного удару Ірану по Україні: Які міста під загрозою

неділя, 2 серпень 2026, 8:03

Іран має ракети, здатні досягти території України, однак можливий удар, імовірно, мав би символічний характер. Серед потенційних цілей можуть бути південні регіони та Київ. Про це повідомляє експерт Новини.LIVE Сергій Ауслендер, передають Патріоти Укра...

На концерті Кобзона великий аншлаг і висока утилізація автотранспорту росіян: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 2 серпня

неділя, 2 серпень 2026, 7:14

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 02.08.26 орієнтовно склали: