"Ахіллесова п'ята Коломойського, або Кого просуває олігарх у новий Кабмін", - джерела

Український олігарх Ігор Коломойський зацікавлений залишити на посаді міністра фінансів Оксану Маркарову. Про це пише "Апостроф", повідомляють Патріоти України.

За інформацією співрозмовника видання, близького до оточення Маркарової, цілком ймовірно, що вона дійсно залишиться в Кабміні. Адже в її призначенні зараз також дуже зацікавлений Коломойський, з якої у олігарха хоч і не близькі, але більш тісні відносини, ніж з нинішнім керівництвом Національного банку України.

"Банківський сектор для Коломойського - його ахіллесова п'ята. Він буде всіма силами намагатися тримати під контролем цю сферу або хоча б впливати на цікавлячі його питання. І не потрібно забувати, що питання з "Приватом" для нього поки не вирішене, тому його мета - повернути гроші і надалі залишатися впливовою фігурою на ринку", - говорить не під запис високопоставлений чиновник в уряді.

Подальше перебування Маркарової на цій посаді вигідно і в Офісі президента. Адже призначена свого часу в міністерство ще за протекцією Наталії Яресько, вона досить ефективно тримає зв'язок з МВФ, з яким нова влада має намір продовжувати співпрацю.

Крім того, за інформацією "Апострофа", опальний олігарх лобіює свою людину ще в одному міністерстві - енергетики і вугільної промисловості. Прийнятною для нього кандидатурою на сьогоднішній день є топ-менеджер "Нафтогазу" Юрій Вітренко, якого раніше називали одним з претендентів на посаду прем'єр-міністра.

"Його навмисне називали одним з претендентів на посаду прем'єра - просто для того, щоб "прощупати" грунт. Але сьогодні це вже узгоджена кандидатура на Міненерго, яку Зеленський готовий "віддати" Коломойському за надану підтримку на президентських виборах і, тим самим, зняти з себе його тиск", - розповідає обізнане джерело з оточення президента.

Джерело: Апостроф

У Порошенка відреагували на "плівки Деркача" щодо "дружніх розмов п'ятого президента з Путіним

четвер, 9 липень 2020, 19:35

Показово, що ця порція "плівок" від "чекіста" та "сина чекіста" стосується не якогось перехідного періоду притирки глав держав у травні-червні 2014 року, а до періоду важких боїв на полі бою та нелицеприємної дипломатії. У партії п'ятого президента Пет...

З архіву ПУ. Так хто там нажився на "народному горі"? Bloomberg звітував про те, як змінились статки Порошенка за час президентства

четвер, 9 липень 2020, 19:30

П'ятий президент України Петро Порошенко втратив статус мільярдера незабаром після обрання на пост глави держави в 2014 році. Згідно з індексом Bloomberg Billionaires, чистий капітал Порошенка знизився майже на 40% - до 705 мільйонів доларів, повідомля...