Але чи вистачить політичної волі? Законопроєкт Конгресу дозволяє Байдену конфісковувати російські активи, - посол

Запропонований у Палаті представників Конгресу США 21st Century Peace through Strength Act ("Акт про мир у XXI столітті через силу") передбачає конфіскацію російських активів на користь України та розширення санкцій проти Москви. Про це заявила посол України в США Оксана Маркарова, передають Патріоти України.

За її словами, законопроектом президенту США надаються повноваження застосувати процедуру конфіскації суверенних активів з подальшою передачею відповідних коштів до спеціальних фондів (Compensation Fund, Ukraine Support Fund). При цьому президент може узгоджувати алгоритм передачі Україні конфіскованих російських активів з державами Групи семи, ЄС, Австралією та іншими партнерами США.

Крім того, законопроект передбачає, що не пізніше ніж через 90 днів після його ухвалення президент США повинен подати Конгресу звіт, у якому зазначити кожну фізичну та юридичну особу, щодо якої запроваджено санкції ЄС та Великої Британії, розповіла посол.

"Президент США повинен запровадити санкції проти кожної фізичної та юридичної особи ідентифікованої у вищезазначену звіті як такої, проти якої запроваджено санкції ЄС чи Великої Британії, та яка відповідає вищезазначеним критеріям санкціонування в США", - повідомила Маркарова.

Нагадаємо, спікер Палати представників США Майк Джонсон запропонував розділити сенатський законопроект про національну безпеку на чотири окремі законопроекти, яким фінансування допомоги Україні на 60 млрд доларів виділили в окремий документ.

Кількість загиблих від удару по Епіцентру в Харкові зросла

субота, 25 травень 2024, 23:01

Станом на вечір суботи, 25 травня, відомо про щонайменше шістьох загиблих внаслідок російського удару по Епіцентру у Харкові. Про це повідомив голова ОВА Олег Синєгубов, передають Патріоти України. Ще щонайменше 40 людей зазнали травм внаслідок атаки. ...

Росіяни цинічно заявили про двох загиблих від "обстрілу" в Бєлгородській області

субота, 25 травень 2024, 22:52

У Росії у суботу, 25 травня, заявили про двох загиблих та десятьох поранених внаслідок обстрілу у Бєлгородській області, передають Патріоти України. Губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков у соцмережах написав про обстріл з РСЗВ селища Жовтн...