Перший переданий Німеччиною ЗРК IRIS-T вже несе бойове чергування в Україні. Під час останніх ракетних обстрілів, які вели російські війська по території нашої держави, ця система показала надзвичайно хороші результати. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат, передають Патріоти України.
За допомогою IRIS-T українські воїни суттєво "прорідили" повітряні цілі РФ, детальніше про них обіцяють розповісти згодом. За словами Ігната, вже з перших використань ЗРК IRIS-T ця система показала свою високу ефективність.
"Система щойно надійшла. Буквально кілька тижнів як стала до строю і виконує завдання, результати на полі бою непогані. Система сучасна, нова. Але ми розуміємо, що боєприпасів до неї небагато. ЗСУ трохи прорідили ряди повітряних цілей саме цією системою", – сказав речник ПС ЗСУ.
Ігнат також зазначив, що в умовах масованих повітряних атак Україні потрібні інші системи, так само і ракети до них. "Учора, 22 жовтня, 37 крилатих ракет пішли на Україну, 10 дронів-камікадзе збито. Воно має здатність закінчуватися, тому уряд й просить Німеччину наростити і виробництво, і постачання Україні саме цих ракет. Які саме цілі було збито цією системою – поки що керівництво мовчить. Але збили різні цілі. Повідомимо пізніше. Партнери про це знають, як працює, цілі збиваються. Проблема в тому, що це всього одна система, яка може перекрити повітряний простір в радіусі 40 км. Це мало для нас, нам потрібно більше", – сказав військовий.
За його словами, система IRIS-T загалом є новою, а з такою модернізацією, як прийшла до України, існує фактично в одному екземплярі. "Має потужний радар, потужні ракети, працює в автоматичному режимі, зменшується людський фактор, ризик робити помилки. І це просто потужний комплекс, який краще бачить і влучніше стріляє. От і все. Якщо порівнювати, наприклад з С-300, – збиває більше, думаю, мінімум удвічі. Зараз немає такої інформації. Пізніше оприлюднимо", – сказав Ігнат.
США вирішили скоригувати стратегію ядерного стримування на тлі "ескалації ядерних супротивників". Пентагон наголосив, що "численні ядерні противники кидають виклик безпеці США, їхніх союзників і партнерів", тому знадобилось "коригування" ядерної страте...
Володимир Путін і російське військове керівництво продовжують вихваляти балістичну ракету "Орєшнік", здійснений 21 листопада, однак військові аналітики Інституту вивчення війни вважають це частиною інформаційної кампанії, спрямованої на перебільшення м...