За словами співрозмовників ЗМІ, у 2023 році до Росії з Китаю надійшли близько 90% імпорту мікроелектроніки. Крім того, майже 70% російського імпорту верстатів на суму близько 900 мільйонів доларів в останньому кварталі 2023-го – також китайського походження.
Крім того, китайські та російські підприємства працюють над спільним виробництвом дронів на території Росії, а компанії з КНР, імовірно, надають Росії нітроцелюлозу, необхідну для виготовлення ракетного палива.
Пекін працює з Росією над вдосконаленням своїх супутникових та інших космічних можливостей для ведення війни в Україні. Це, на думку Білого дому, може в довгостроковій перспективі збільшити загрозу, яку Росія становить для всієї Європи.
Посилаючись на дані розвідки, американські посадовці також заявили, що Китай надає Росії супутникові знімки для бойових дій проти України.
Раніше FT з посиланням на неназваних посадовців повідомляли, що Блінкен у спілкуванні з колегами у ЄС і НАТО повідомив про допомогу Китаю Росії "у масштабах, що викликають занепокоєння". Йшлося, зокрема, про допомогу у виробництві оптичного обладнання, пропелентів та обладнання у космічній сфері.
Водночас Сполучені Штати не бачать доказів того, що Китай надає Росії пряму військову підтримку.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 21.04.25 орієнтовно склали:
Головний редактор Цензор.Нет Юрій Бутусов попередив, що міноборони Росії розповсюдило фейкову новину про захоплення села Шевченко на Донеччині, щоб зірвати власне "перемир'я" та звинуватити Україну. Про це він написав на сторінці у Facebook, передають ...