Американський генерал закликав розмістити нові бази, ракети і кораблі в Чорному морі біля кордонів Росії

За словами Бена Ходжеса, румунські військові вже давно називають Чорне море "сирійським експресом Росії".

Бен Ходжес. Фото: ВВС.

Експерти Центру аналізу європейської політики закликають НАТО суттєво переглянути свою стратегію поблизу кордонів Росії аж до розміщення нових баз, ракет і кораблів у Чорному морі. Як вважає колишній командувач американськими сухопутними військами в Європі американський генерал Бен Ходжес, саме Чорне море зараз стало «стартовим майданчиком для дестабілізуючих операцій Москви», передають Патріоти України.

За словами генерала, румунські військові вже давно називають Чорне море «сирійським експресом Росії», маючи на увазі потік російських військових кораблів, що перевозять техніку, боєприпаси і солдатів з Росії до Сирії. «Якщо ви подивитеся на будь-яку НАТОвську карту Європи, Чорне море розташоване десь в нижньому правому куті. І саме так до нього і ставилися - як до периферії. Але якщо посунути карту так, що Чорне море буде посередині - це дасть зовсім інший погляд на регіон. І саме такий погляд ми вважаємо вірним зараз», - пояснив Ходжес.
Більш докладно відставний американський генерал і його колеги описали пропоновану НАТО стратегію в недавно випущеній аналітичній доповіді «Один фланг, одна загроза, одна присутність».
Незважаючи на те, що доповідь фокусується на описі стратегії протистояння Росії, як першорядної загрози США, по суті, згадується Китай. У документі йдеться, що в найближчому майбутньому можливий військовий конфлікт між Вашингтоном і Пекіном, і тому східний фланг НАТО в Європі потребує усунення всіх вразливостей.
Ходжес командував американськими сухопутними військами в Європі з 2014 по 2017 рік. І за його словами, поки на східному фланзі у НАТО є кілька слабких місць, якими вміло користується Росія. Однією з таких вразливих точок є регіон Чорного моря, де Москва дуже сильно зміцнилася після анексії Криму в 2014 році.
У своїй новій доповіді Ходжес пропонує створити форпост НАТО в Румунії і зробити з нього не менш важливий стратегічний вузол, ніж нинішні бази альянсу в Прибалтиці і Польщі. Зараз швидко перекинути особовий склад і техніку НАТО з Німеччини в Румунію практично неможливо через Карпатські гори. А переміщення угруповань Альянсу через Польщу ускладнюється тим, що в країні дуже багато озер. Вирішити цю проблему могла б поява бази в Румунії, а також розвиток залізничної мережі в Східній Європі, зазначається в доповіді.
Джерело: ВВС

Хіти тижня. "Демократія, б**дь. Він говорить про 90 днів без бойових втрат та що врятував українців від пандемії," - Дмитро Ярош

субота, 31 жовтень 2020, 19:00

"Збройні Сили будь-якої держави, як і інші силові структури, існують для того, щоб захищати незалежність, державний суверенітет, територіальну цілісність, права і свободи громадян. Обов’язком будь-якого Громадянина є відстоювати свої права і свободи, а...

Син нардепки Королевської виграв вибори в Краматорську

субота, 31 жовтень 2020, 18:55

Ростислав Солод народився 2001 році, освіта загальна середня, тимчасово не працює. Краматорська міська територіальна виборча комісія затвердила постанову з результатами виборів депутатів міської ради. Як повідомляє Kramatorsk Post, за списком партії "О...