США представили найновіший ядерний бомбардувальник-невидимку B-21, який поступово замінить літаки В-1 і В-2, які перебувають на озброєнні країни ще з часів холодної війни. Про це повідомили у BBC, передають Патріоти України.
Відомо, що перший новий бомбардувальник за 30 років коштує майже 700 мільйонів доларів. Його можна озброїти ядерною та звичайною зброєю. Міністр оборони США Ллойд Остін підкреслив, що він є "свідченням постійних переваг Америки у винахідливості та інноваціях". B-21 Raider представили під час церемонії у п'ятницю на заводі виробника Northrop Grumman в Каліфорнії.
Остін також відзначив, що цей літак забезпечить значні переваги в порівнянні з наявними бомбардувальниками у ВПС США. За його словами, "навіть найдосконалішим системам протиповітряної оборони буде важко виявити B-21 у небі".
"П'ятдесят років прогресу в технологіях низького рівня помітності для спостереження пішло на цей літак", - сказав він.
Очікується, що перший політ B-21 відбудеться наступного року, він замінить моделі B-1 і B-2.
Шість літаків наразі перебувають у виробництві, повідомила Northrop Grumman, додавши, що йдеться про "невидимку наступного покоління", для розробки якої використали раніше невідомі "нові технології виробництва та матеріали".
США планують придбати щонайменше 100 таких літаків.
Міністерство оборони США не використало вчасно 910 мільйонів доларів, які були виділені на військову допомогу Україні. Про це повідомляє звіт аудиторів Operation Atlantic Resolve, передають Патріоти України. Згідно з оприлюдненим звітом за перший кварт...
В іспанській Барселоні після закликів місцевої громади українців змінили транслітерацію назви Київ у написі на вітражі всесвітньо відомого храму Саґрада Фамілія, передають Патріоти України з посиланням на наше МЗС. На вітражі Саґрада Фамілія (Sagrada F...