США представили найновіший ядерний бомбардувальник-невидимку B-21, який поступово замінить літаки В-1 і В-2, які перебувають на озброєнні країни ще з часів холодної війни. Про це повідомили у BBC, передають Патріоти України.
Відомо, що перший новий бомбардувальник за 30 років коштує майже 700 мільйонів доларів. Його можна озброїти ядерною та звичайною зброєю. Міністр оборони США Ллойд Остін підкреслив, що він є "свідченням постійних переваг Америки у винахідливості та інноваціях". B-21 Raider представили під час церемонії у п'ятницю на заводі виробника Northrop Grumman в Каліфорнії.
Остін також відзначив, що цей літак забезпечить значні переваги в порівнянні з наявними бомбардувальниками у ВПС США. За його словами, "навіть найдосконалішим системам протиповітряної оборони буде важко виявити B-21 у небі".
"П'ятдесят років прогресу в технологіях низького рівня помітності для спостереження пішло на цей літак", - сказав він.
Очікується, що перший політ B-21 відбудеться наступного року, він замінить моделі B-1 і B-2.
Шість літаків наразі перебувають у виробництві, повідомила Northrop Grumman, додавши, що йдеться про "невидимку наступного покоління", для розробки якої використали раніше невідомі "нові технології виробництва та матеріали".
США планують придбати щонайменше 100 таких літаків.
Україна може переглянути свою нинішню переговорну позицію щодо припинення війни з Росією. Про це під час засідання Ради Безпеки ООН заявив постійний представник України при ООН Andrii Melnyk, передають Патріоти України. За словами дипломата, Київ залиш...
Українські дрони виходять на новий ринок: їх використають проти злочинності та для аграрного сектору, передають Патріоти України. Гондурас планує закупити українські безпілотники для охорони державних кордонів і боротьби з організованою злочинністю. Пр...