Аргументи Угорщини не переконливі: Кулеба розповів, що буде, якщо нафтове ембарго проти РФ заблокують

Аргументи Угорщини щодо того, чому країна не може відмовитися від імпорту російської нафти, є не переконливими. Причому їх позиція здебільшого обґрунтована політичними, а не економічними чинниками. Якщо Будапешт заблокує введення заборони на нафту з країни-терориста, то вона цим самим ударить по всьому ЄС, передають Патріоти України.

"Я думаю, що теоретично, якщо Угорщина не підтримає рішення (введення нафтового ембарго. – Ред.), це завдасть великого удару по самому ЄС", – заявив Кулеба після зустрічі глав МЗС "Великої сімки".

Останнім часом у ЗМІ почали повідомляти про те, що деякі країни-члени блоку хочуть відстрочити введення ембарго, а інші пропонують зовсім не включати його до шостого пакету санкцій. Кулеба зазначив, що в цьому раунді заходів Євросоюзу воно має обов'язково бути.

"Ми чекаємо на завершення європейської драми з введенням шостого санкційного пакету. Я вважаю, якщо в цьому пакеті не буде нафтового ембарго, то Путін зможе святкувати, тому що ця вперше європейська єдність буде зруйнована через одну країну – Угорщину", – сказав міністр.

Варто зазначити, що саме Будапешт продовжує чинити опір ухваленню нафтового ембарго, хоча з цього питання вже було проведено переговори з прем'єром Угорщини Віктором Орбаном. З ним намагалися досягти угоди глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн та президент Франції Еммануель Макрон.

Як повідомлялося раніше, Європейський Союз може відстрочити введення нафтового ембарго проти держави-терориста. Деякі країни ЄС заявляють, що, можливо, настав час подумати про відстрочку, щоб вони могли розпочати решту запропонованого пакету санкцій, якщо блок не зможе переконати Угорщину підтримати заборону.

За словами європейських дипломатів, уряди не відмовилися від своєї мети погодити з Будапештом повний пакет санкцій, включаючи поетапну заборону нафти, до понеділка, 16 травня, коли міністри закордонних справ ЄС зустрінуться у Брюсселі. Про це повідомляє Вloomberg.

На цьому тижні Угорщина посилила свою публічну позицію проти ембарго. Інші країни, включно з Болгарією, також почали вимагати винятків із запропонованої заборони.

Путін "просто" помилився: Макрон знов тягне Україну за стіл переговорів з Гітлером сучасності

четвер, 1 грудень 2022, 18:32

Домовитися з демоном пекла про божу любов. Час цинічних компромісів минув, а французу, котрий звик сидіти на двох стільцях одночасно, схоже зрадило відчуття реальності. Президент Франції Еммануель Макрон вважає можливим проведення мирних переговорів мі...

У ''слуг'' коротка пам'ять щодо антикорупційних реформ: Посли G7 нагадали, що формування ВРП - одна з ключових умов руху України до ЄС

четвер, 1 грудень 2022, 17:58

Посли країн Групи семи висловили надію на те, що з’їзд суддів невдовзі призначить вісім нових членів Вищої ради правосуддя, та нагадали, що формування ВРП - одна з реформ, від яких залежить подальший рух України до членства у ЄС. Відповідну заяву посли...