"Армато" та "Маркер", ховайтеся: Військові США почнуть випробовування багатоцільового робота-танка Ripsaw М5

Функціонал та варіанти взаємодії з різними бойовими одиницями, а також потужність та різноманітність озброєння справляє сильне враження

До кінця року військові США отримають прототип легкого робота-танка для тестувань

Цей робот створюється у двох версіях – легкій та середній, може мати низку різного озброєння та транспортуватися літаком С-130 чи гелікоптером CH-47 Chinook. Американська компанія Textron Systems до кінця цього року планує поставити чотири прототипи роботизованої бойової машини Ripsaw M5 у 10-тонній версії, зазначають Патріоти України. Крім того, в наступному році Textron Systems має поставити повністю електричну версію цього робота – але без бойового модуля, повідомляють в компанії.

Безпілотний робот-танк Ripsaw M5 вперше представили близько року тому під час виставки AUSA-2019 у Вашингтоні.

Легкий робот-танк Ripsaw М5
Ця машина призначена для забезпечення вогневої підтримки, супроводження, виконання розвідувальних задач. Робот-танк може діяти як самостійно, так і разом з традиційними пілотованими танками та бронеавтомобілями.

Бойовий робот базується на гусеничному транспортному засобі Ripsaw M5. Як стверджує розробник, робот здатен розвивати швидкість від 64 до 75 км/год та важить від 7 до 10 тонн залежно від версії (легка чи середня). На безпілотні роботи встановлюються дизельні та гібридні електродвигуни.

Військові США невдовзі зможуть протестувати прототип цього робота-танка
На ці бойові платформи можна встановлювати різне озброєння – кулемети, гармати, протитанкові комплекси третього покоління Javelin, системи протиповітряної оборони, а також спеціальне обладнання.
Наземний "помічник" для Ripsaw
Крім того, Ripsaw M5 у своєму арсеналі може мати два "помічника", які допомагають бойовому роботу-танку у розвідці та ідентифікації цілей. Це БПЛА R80D SkyRaider та робот SUGV, який може розгортатися безпосередньо з платформи.
Дрон-помічник
Безекіпажні танки Ripsaw M5 можна легко транспортувати літаками C-130 Hercules і десантними гелікоптерами CH-47 Chinook.

Водночас в Росії з роботизованими наземними комплексами не все гаразд. Так, у 2021 році Росія завершить розробку робота "Маркер", який має отримати систему голосового управління. Це – ще одна спроба РФ зробити боєздатну роботизовану платформу. Водночас на Заході нову російську розробку назвали "рецептом катастрофи"...

Дуже бояться контрнаступу: У Криму окупанти облаштували нові вогневі точки й укриття

субота, 5 квітень 2025, 9:27

У тимчасово окупованому Криму уздовж дороги від Чорноморського до Євпаторії і далі до Сак російські військові облаштували укриття і вогневі точки. Про це повідомляє Телеграм-канал «Крымский ветер», передають Патріоти України. «Уздовж дороги від Чорномо...

"Сюрприз" для ворога: Захоплені українські дрони заражають системи РФ вірусами, - Forbes

субота, 5 квітень 2025, 9:04

Як пише Forbes, війна між Росією та Україною характеризується широким використанням безпілотників, що впливають на ведення бойових дій. Недавнє відео в соцмережах, ймовірно російського походження, попереджає про шкідливе ПЗ на українських дронах, яке з...