Армія Азербайджану взяла під контроль дороги на північ від Лачинського коридору та звинуватила росіян у порушенні угод

ЗС Азербайджану взяли під контроль дороги Ханкенді-Халфалі-Туршсу і Ханкенді-Косалар-Мірзаляр-Туршсу на північ від Лачинського коридору. Про це пише Haqqin.az, передають Патріоти України.

Цими шляхами, за твердженням Міноборони країни, відбувається постачання боєприпасів вірменського угруповання всупереч тристороннім заявам.

У Міноборони Азербайджану звинуватили Вірменію у будівництві нових доріг за кількома маршрутами, а також у розширенні старих: "У цих цілях використовується військова, інженерна та спеціальна техніка, а в ролі робочої сили - особи, які проходять військову службу за контрактом, і місцеві жителі".

У заяві міністерства йдеться, що підрозділи азербайджанської армії "здійснили необхідні локальні контрольні заходи з метою запобігання використання грунтових доріг на північ від Лачинської дороги для незаконної діяльності, а також припинення нагнітання обстановки шляхом перевезення боєприпасів з Вірменії і потенційних диверсій".

В Азербайджані вважають, що порушення Тристоронньої заяви може спричинити за собою виведення російських миротворців з Карабаху раніше терміну. Як пояснив у коментарі агентству Report політолог Султан Західов, Росія не зацікавлена у стабільності та мирі, інакше її військам доведеться покидати регіон. Разом з тим РФ створює умови для транспортування зброї вірменському угрупованню. Західов вважає, що Азербайджан повинен вимагати встановлення КПП на Лачинській дорозі, а також виведення вірменських угруповань з Карабаху.

Напередодні Міноборони Азербайджану встановило факт прокладання нової дороги Ханкенді-Кесалар-Мірзяляр-Туршсу на північ від дороги Ханкенді-Халфалі-Туршсу з метою здійснення військових перевезень на бойові позиції вірменських формувань.

Росію звинуватили у невиконанні зобов'язань, покладених на миротворчий контингент, що, згідно із заявою МО Азербайджану, "створює передумови для зростання напруженості у регіоні".

Індонезія представила свій "мирний план" для України, у МЗС відреагували

субота, 3 червень 2023, 13:49

Міністр оборони Індонезії Прабово Субіанто запропонував свій "мирний план" для припинення війни в Україні - замороження бойових дій, індонезійські миротворці та референдум. Цей план політик озвучив на міжнародному саміті "Діалог Шангрі-Ла" у Сінгапурі,...

Стажувався у Москві: У Херсоні затримали посадовця ОВА, який працював на окупантів (фото)

субота, 3 червень 2023, 12:44

Служба безпеки України затримала у Херсоні чинного посадовця обласної військової адміністрації, який під час окупації міста працював на росіян та їздив на стажування до Москви, інформують Патріоти України. Як повідомляє СБУ, у період тимчасової окупаці...