Військовослужбовці Збройних Сил Білорусі причетні до окупації Чернігівської області. Про їхню присутність у березні 2022 року згадують місцеві жителі, передають Патріоти України.
"На жаль, жодних фото-, відеоматеріалів, що свідчать про присутність армії Білорусі, так ніхто не продемонстрував. Але я як військовий історик брав коментарі у людей із Количівки, Лукашівки, Михайло-Коцюбинського Чернігівської області. Вони особисто бачили, по-перше, білоруську форму на загиблих, і, по-друге, білоруський прапор на підбитій бронетехніці, — сказав у коментарі Михайло Жирохов, військовий історик та аналітик. — Також я розмовляв із людьми з прикордоння, наприклад, села Добрянка, які можуть відрізнити за говіркою білорусів від росіян — вони стверджували, що в їхні села також заходили білоруси, але не зупинялися, а йшли далі".
Експерт припускає, що білоруські військові не пішли в Київську область, а зупинилися на Чернігівщині. "Вони підтримували росіян як тилові підрозділи, не більше, — продовжує Жирохов. — У бойових діях армія Білорусі не брала участі. Крім того, чітко не ідентифікували себе як білоруси, діяли у складі російських військ, хоча при цьому відсторонено. Деякі білоруські командири, мабуть, вирішили підтримати Росію без наказу зверху. Подібні випадки в арміях трапляються. На підйомі пішли карати Україну".
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...
Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...