Армія Білорусі вже побувала на території України, - експерт

Військовослужбовці Збройних Сил Білорусі причетні до окупації Чернігівської області. Про їхню присутність у березні 2022 року згадують місцеві жителі, передають Патріоти України.

"На жаль, жодних фото-, відеоматеріалів, що свідчать про присутність армії Білорусі, так ніхто не продемонстрував. Але я як військовий історик брав коментарі у людей із Количівки, Лукашівки, Михайло-Коцюбинського Чернігівської області. Вони особисто бачили, по-перше, білоруську форму на загиблих, і, по-друге, білоруський прапор на підбитій бронетехніці, — сказав у коментарі Михайло Жирохов, військовий історик та аналітик. — Також я розмовляв із людьми з прикордоння, наприклад, села Добрянка, які можуть відрізнити за говіркою білорусів від росіян — вони стверджували, що в їхні села також заходили білоруси, але не зупинялися, а йшли далі".

Експерт припускає, що білоруські військові не пішли в Київську область, а зупинилися на Чернігівщині. "Вони підтримували росіян як тилові підрозділи, не більше, — продовжує Жирохов. — У бойових діях армія Білорусі не брала участі. Крім того, чітко не ідентифікували себе як білоруси, діяли у складі російських військ, хоча при цьому відсторонено. Деякі білоруські командири, мабуть, вирішили підтримати Росію без наказу зверху. Подібні випадки в арміях трапляються. На підйомі пішли карати Україну".

Пішли в рознос: Перекинуті у Білорусь мобілізовані росіяни займаються грабежами і ґвалтують жінок, - ЗМІ

вівторок, 4 жовтень 2022, 10:28

Частину мобілізованих росіян перекинули на територію Білорусі для злагодження та поповнення підрозділів путінських військ. Їхня поява призвела до хвилі насильницьких злочинів. Про це з посиланням на джерела у спецслужбах повідомляє "24 канал". Зазначає...

"Товариш Ким" зробив свій вибір: КНДР підтримала російську анексію територій України

вівторок, 4 жовтень 2022, 10:25

Північна Корея підтримала проголошену Росією анексію частини областей України. Про це у вівторок заявило міністерство закордонних справ КНДР, повідомляє агентство Reuters. . Пхеньян підтримав заяву Москви про те, що регіони нібито самі вирішили стати...