Армія Білорусі вже побувала на території України, - експерт

Військовослужбовці Збройних Сил Білорусі причетні до окупації Чернігівської області. Про їхню присутність у березні 2022 року згадують місцеві жителі, передають Патріоти України.

"На жаль, жодних фото-, відеоматеріалів, що свідчать про присутність армії Білорусі, так ніхто не продемонстрував. Але я як військовий історик брав коментарі у людей із Количівки, Лукашівки, Михайло-Коцюбинського Чернігівської області. Вони особисто бачили, по-перше, білоруську форму на загиблих, і, по-друге, білоруський прапор на підбитій бронетехніці, — сказав у коментарі Михайло Жирохов, військовий історик та аналітик. — Також я розмовляв із людьми з прикордоння, наприклад, села Добрянка, які можуть відрізнити за говіркою білорусів від росіян — вони стверджували, що в їхні села також заходили білоруси, але не зупинялися, а йшли далі".

Експерт припускає, що білоруські військові не пішли в Київську область, а зупинилися на Чернігівщині. "Вони підтримували росіян як тилові підрозділи, не більше, — продовжує Жирохов. — У бойових діях армія Білорусі не брала участі. Крім того, чітко не ідентифікували себе як білоруси, діяли у складі російських військ, хоча при цьому відсторонено. Деякі білоруські командири, мабуть, вирішили підтримати Росію без наказу зверху. Подібні випадки в арміях трапляються. На підйомі пішли карати Україну".

Зимовий наступ Росії на Донбасі провалився, - розвідка Великобританії

субота, 1 квітень 2023, 17:41

Плани командування РФ щодо захоплення Донбасу під час зимового наступу провалилися. До таких висновків прийшла і повідомила розвідка Великої Британії. . Там нагадали, що 11 січня 2023 року начальник Генштабу РФ Герасимов взяв на себе особисте команду...

"У нас нема командира, ми всіх на* посилаємо": Окупант поскаржився на "порядки" в "другій армії світу". Перехоплення

субота, 1 квітень 2023, 17:23

Російський окупант розповів, що у "другій армії світу" все зовсім не так добре, як кажуть у росЗМІ. Він поскаржився на відсутність командування - загарбники залишаються на самоті, їх ніхто не контролює. Про це стало відомо з телефонної розмови військов...