Армія РФ прикривається ЗАЕС як "атомним щитом": Чому відключили четвертий енергоблок і чи є ризик катастрофи

Російські війська контролюють територію Запорізької атомної електростанції більш ніж 5 місяців. На території ЗАЕС розміщена важка техніка й особовий склад противника. Це загрожує світові ядерною катастрофою, передають Патріоти України.

Про це 6 серпняповідомили в державному концерні "Енергоатом", що керує атомною електростанцією. Зазначається, що ЗАЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.

5 серпня окупант влаштували нову провокацію. Протягом дня вони двічі обстріляли територію електростанції з РСЗВ, що спричинило серйозні ризики.

Унаслідок бомбардування відключився один із трьох працюючих енергоблоків. Також серйозних пошкоджень зазнали азотно-киснева станція та об‘єднаний допоміжний корпус. Через це є ризик витоку водню та розпилення радіоактивних речовин.

"Український персонал станції продовжує працювати та докладати усіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень", – зазначають в "Енергоатомі".

У компанії наголошують на тому, що через непередбачуваність дій окупантів електростанція і всі, хто перебуває в її межах, – у небезпеці.

"Те, що відбувається на Запорізькій АЕС, – це ядерний тероризм від Росії. Вся ядерна галузь РФ має опинитися під санкціями, а сама Росія – у списку країн-спонсорів тероризму", – запевняють у керуючій компанії.

Керівник концерну "Енергоатом" Петро Котін укотре говорить про те, що наслідки окупації ЗАЕС можуть бути непередбачуваними. Російські війська постійно чинять тиск на українських співробітників електростанції, порушують основні правила безпеки та не зважають на ризики ядерної катастрофи.

"Важка військова техніка дислокована безпосередньо на території станції — до 50 одиниць техніки та до 500 солдатів. Фактично вони використовують майданчик АЕС як військову базу. Там багато ядерного матеріалу, тому вони думають — ніхто не буде атакувати безпосередньо на майданчику станції. Тож окупанти почуваються у відносній безпеці", – зазначає він.

Щоб лишити українців без світла: Стало відомо, скільки витратила Росія на масовану ракетну атаку України 5 грудня

вівторок, 6 грудень 2022, 15:56

Росія випустила 5 грудня по Україні різні типи ракет на загальну суму в 400-500 млн дол. Про це свідчать підрахунки Forbes, передають Патріоти України. Так, видання посилається на інформацію Командування Повітряних сил про те, що окупанти під час масов...

"Без результату не повертайтеся": У Москві двірників змусили ночами розносити повістки

вівторок, 6 грудень 2022, 15:52

У Москві до тотальної мобілізації росіян приваблюють навіть двірників. Зокрема, співробітникам ДБК "Житловик" наказано розносити повістки до військкомату по Ломоносівському району, передають Патріоти України. Про це повідомили російські ЗМІ, визнані у ...