Атаки на кораблі РФ: Україна перехопила ініціативу в Чорному морі, - WSJ

За останні тижні баланс сил у Чорному морі дуже сильно змінився. Атаки українськими морськими безпілотниками і ракетами підірвали значну частину хваленої військово-морської переваги Росії, пише Wall Street Journal, передають Патріоти України.

"Щоб гарантувати нашу безпеку зараз і в майбутньому, ми повинні захищати наше узбережжя, але на узбережжі ворога. Це той підхід, який ми намагаємося втілювати у життя", - заявив командувач ВМС України віце-адмірал Олексій Неїжпапа.

Зазначається, що Україна не може розгорнути великі військові кораблі, але відкрила для себе нові наступальні можливості завдяки кільком типам морських безпілотників дальнього радіусу дії. І в останні тижні українські бійці успішно атакували російські кораблі у відкритому морі і в їхніх головних портах базування: Севастополі і Новоросійську.

"Безпілотники - це те, що змушує ворога бути напруженим, не відчувати себе у безпеці навіть у своїх рідних портах, не кажучи вже про море", - зазначив Неїжпапа.

За словами директора-засновника Інституту морських досліджень Росії при Військово-морському коледжі США Майкла Петерсена, очевидно, що РФ більше не володіє ініціативою в Чорному морі:

"Відбулося дійсно важливе зміщення. Українці поступово перехопили ініціативу, і ця серія невеликих тактичних перемог почала складатися в оперативний і навіть стратегічний успіх". Становище Росії в Чорному морі автори публікації називають "унікально уразливим".

Місцевих закликали "не панікувати": У одному з містечок РФ спецназ веде перестрілку з бойовиками ІДІЛ

субота, 2 березень 2024, 23:50

У місті Карабулак Інгушетії спецназівці ФСБ ведуть перестрілку з бойовиками "Ісламської держави", які нібито планували теракт. Влада міста оголосила режим контртерористичної операції. Про це повідомляють російські ЗМІ, передають Патріоти України. Очеви...

Затримка допомоги Україні ставить під загрозу ще більше невинних життів, - президентка Молдови

субота, 2 березень 2024, 23:43

Кожен день затримки з допомогою Україні ставить під загрозу життя людей в українських містах. Так смертельну атаку в Одесі прокоментувала президентка Молдови Мая Санду у суботу, 2 березня, передають Патріоти України. «Чергова атака російського безпілот...