Вихід з "Азовсталі" для оточених українських воїнів був дуже важким у моральному сенсі. "Азовець" Святослав Сірий пригадав, що це була сумна звістка. Йому повідомили про це у медичному бункері. Як зазначив Сірий в інтерв'ю порталу Tvoemisto.tv, у полон було йти страшно. Воїн впевнений, що страх був у кожного з побратимів, передають Патріоти України.
"Було страшно, нема що приховувати. Хто говорить, що не боїться, каже неправду. Бояться всі, але комусь страх заважає робити свою роботу, а комусь – ні. Сумна звістка була, коли через медичний бункер нам повідомили, що ми здаємося в полон. До цього моменту було зрозуміло, що, напевне, так воно і буде, але ми все ще сподівалися на кращі варіанти домовленостей – екстракцію (переміщення людей із підконтрольної ворогові території в безпечну зону – УНІАН) або евакуацію в Енергодар. Звичайно, надіялися на деблокаду. Бо ти хочеш надіятися на це, але всередині розумієш, що то неможливо", - розповів Сірий.
Воїни сподівалися на створення демілітаризованої зони, де можна було б очікувати обміну, але їм сповістили, що повезуть в Оленівку Донецької області.
"Азов" не хотів здаватися, але нам давали гарантію, що полон триватиме три-чотири місяці, що спочатку обміняють солдатів, сержантів, а потім офіцерів. Вирішили, що будемо виходити, якщо є такий наказ, якщо домовлялося вище керівництво держави, то, мабуть, варто мати довіру. Довірилися… Жодної домовленості, окрім того що ми вийдемо з "Азовсталі" живі, виконано не було", - зазначив він.
З "азовцями" також були прикордонники, хлопці з 36-ї окремої бригади морської піхоти та інші. Атмосфера серед війська була різною. Сірий пригадав, що дехто з воїнів тішився виходу із оточеного заводу, хтось грав на гітарі, а в "азовців" було жахливе відчуття, що вони здаються ворогові.
"Хвилювання, страх, сумніви, сором. Відчуття сорому переслідувало нас від звістки про вихід до самого виходу. Із першої секунди, як ми виїхали в Оленівку, було зрозуміло, що всі домовленості залишилися на "Азовсталі", під бетоном і залізом. Далі почався найважчий шлях", - зазначив Сірий.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...