"Азовсталь" намагалися деблокувати, але спроба виявилася невдалою, - ЗМІ

Україна не лише спланувала, але й намагалася провести деблокаду заводу "Азовсталь" у Маріуполі, де на той час вже кілька тижнів тримали оборону захисники, проте група бійців, які висунулись у бік міста, зіткнулася з шаленим натиском окупантів і змушена була відступити. Про це повідомило видання "Українська правда" з посиланням на власні джерела, передають Патріоти України.

За словами співрозмовників видання, деблокада Маріуполя була можливою на перших етапах, але з кожним днем ставала все менш реальною. Президент Володимир Зеленський і верхівка командування армії, за даними видання, поділяли обережний оптимізм щодо можливості звільнення захисників "Азовсталі".

Але одна спроба деблокади була не лише спланована, а й втілена у життя. Вона відбулася після кількох тижнів кривавої блокади Маріуполя. Під загальним командуванням Головного управління розвідки (ГУР) з району Гуляйполя в бік Маріуполя вийшла група, яка мала прорватись у місто.

У складі цього підрозділу була частина ГУРівців, частина військових ЗСУ, частина бійців "Азову". За словами співрозмовника видання, спершу планувалося, що їм дадуть танки і бронемашини більше 80 одиниць, однак, коли дійшло до справи, то зібрали лише кілька танків, БМП і БТРів (до 20 штук).

Попри це група все ж висунулась в бік Маріуполя. Вона пройшла близько 10-15 км, наштовхнулась на шалений натиск окупантів і мусила відступити. Співрозмовники підкреслюють, що для успішності деблокади на підтримку українських сил мав би відбуватись одночасний зустрічний прорив маріупольського гарнізону. Але це стало нереально після дій 36-ї бригади морської піхоти.

Спочатку 4 квітня один батальйон 36-ї бригади раптово здався в полон, а потім несподівано командир 36-ї бригади Володимир Баранюк, нікого не попередивши, прийняв рішення піти на прорив у невідомому напрямку і тим самим втратив багато людей. Також, за словами командира "Азова" Дениса Прокопенка, багато людей були кинуті напризволяще, і вони потрапили в полон.

Інший співрозмовник видання, близький до "Азова", розповів, що морпіхи здались з танками, із РСЗВ і боєприпасами, чим дуже послабили сили оборони. Після цього стало зрозуміло, що деблокада малими силами з неокупованої території навіть на одному напрямку неможлива".

Повітряні сили показали, як пілоти ЗСУ навчаються на F-16 в Україні (відео)

четвер, 28 вересень 2023, 1:45

Українські пілоти адаптуються та навчаються керувати винищувачами F-16. Відео опубліковали Повітряні сили ЗСУ. . "Наша мета - повноцінні авіатренажери F-16 на території України, навчальні літаки (спарки) та центри підготовки льотного складу. Та все по...

"Декаґебізація в дії. Дякуємо небайдужим": Інститут українознавства звільнив заступника директора часів Януковича

середа, 27 вересень 2023, 22:40

Директор Науково-дослідного інституту українознавства Василь Чернець звільнив свого заступника Дмитра Вєдєнєєва, через якого розгорівся скандал у соцмережах. Про це повідомив ексглава Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, пер...