"Бабы еще наражают!": У шпиталях РФ закінчилися місця для поранених військових, забирають у цивільних лікарень, - ЗМІ

Військові шпиталі РФ перестали справлятися з потоком поранених на війні проти України. Через нестачу місць під лікування військові дедалі частіше віддають цивільні медустанови, пише "Нова газета Європа"

Зазначається, що наприкінці 2025 року в Омську закрили жіночу консультацію, а приміщення переобладнали до поліклініки та передали Міноборони. Раніше у місті ліквідували пологовий будинок №5, відкривши замість нього військовий шпиталь. Наразі в регіоні будують новий корпус клініко-медико-хірургічного центру, "особливу увагу в роботі якого буде приділено" учасникам вторгнення в Україну.

Місцеві жителі скаржаться, що звичайним пацієнтам потрапити на лікування стає дедалі складніше.

Як повідомляється, схожа ситуація спостерігається в інших регіонах. У Москві під військовий госпіталь перепрофілювали єдину лікарню для пацієнтів з муковісцидозом, у Ростові-на-Дону те саме сталося з пологовим будинком.

Незважаючи на будівництво нових медустанов та передачу старих під лікування військових, місць у стаціонарах Міноборони все одно не вистачає, тому поранених почали розміщувати у звичайних лікарнях разом із цивільними пацієнтами. Їх ізолюють у спеціальному відділенні чи кладуть у загальні палати. З 2023 року учасників війни проти України зобов'язані обслуговувати позачергово.

За даними видання, майже у кожній великій медустанові Санкт-Петербурга зараз лежать поранені на фронті. Наприклад, публічно повідомлялося, що у міській Маріїнській лікарні за минулий рік військовим провели понад 2000 операцій.

Нагадаємо, з 24 лютого 2022 року по 19 травня 2026 року загальні бойові втрати особового складу російських військ на території України орієнтовно склали 1 351 150 осіб (+1140 за добу).

Не все так просто: Ставлення Трампа до України базується на трьох принципах, - дипломат

понеділок, 15 червень 2026, 23:00

Президент США Дональд Трамп не вважає Україну стратегічним пріоритетом і прагне якнайшвидше завершити російсько-українську війну, навіть якщо це суперечитиме українським інтересам. Таку думку висловив дипломат, колишній Надзвичайний і Повноважний Посол...

У Варшави виникли нагальні вимоги до Києва: Польща призупинила передачу винищувачів МіГ-29 для України

понеділок, 15 червень 2026, 21:57

Банковій є про що замислитись - чи вартує гра свічок заради старих радянських винищувачів в обмін на передові технології державі, котра робить Україні "холодний душ", в той час як світ стоїть в черзі у Києві за тим самим зі своїми "пряниками". Польща ...