Багато хто не вірив, що таке можливе: У війні проти України Росія використовує "сирійську" тактику, - The Guardian

Деякі експерти не вірили, що президент Росії Володимир Путін застосує у війні проти Україні ту саму тактику, що і у конфлікті в Сирії. Оскільки у українців багато родинних та інших зв’язків з росіянами, тоді як Сирія для росіян була чимось далеким, екзотичним і безособовим. Але події війни в Україні показали, що методи окупанта лишилися тими самими – атаки на школи, лікарні, театри, базари, черги за хлібом і водою, розстріл мирних жителів у "зелених коридорах" на дорогах. Видання The Guardian виділило п’ять ключових елементів військових дій Росії в Сирії, які буди перенесені в Україну, передають Патріоти України.

1. Блокування міст, районів, які не здаються

Сирійські та російські війська взяли в облогу кілька міст Сирії, щоб заморити їх голодом, фактично тримаючи мирних жителів у заручниках. Найбільш масштабною була облога Алеппо в 2016 році. Зараз те ж саме відбувається в Маріуполі, де російські війська наближаються до українських військ, намагаючись затиснути їх між фронтом і морем. З послиенням військового натиску на місто цивільним мешканцям заборонено виїжджати, цивільна інфраструктура стає мішенню, а життя стає щоденною азартною ігрою.

2. Знищення цивільної інфраструктури

І в Сирії, і в Україні Росія та її союзники створили військові точки з цивільних об’єктів, важливих для функціонування громади – куди звичайні люди ходять за медичною допомогою, освітою, їжею та іншим необхідним. У Сирії постраждали водо-, газо- та електропостачання. В Україні електростанцію на сході було атаковано ще до того, як Росія розпочала своє повне вторгнення, а надання комунальних послуг по всій країні було порушено.

3. Активне застосування невибіркової зброї

В Україні російські війська застосували невибіркову зброю, обстрілюючи житлові райони міст і сіл, перетворюючи цілі населені пункти на руїни. Найбільш масштабні руйнування сталися в районах Маріуполя, де пожежі після бомбардувань завдали ще більшої шкоди. Знову чітке відлуння Сирії – відео руїн нагадують кадри з Алеппо.

4. Розстріл гуманітарних коридорів

Як у Сирії, так і в Україні Росія нібито пропонує шляхи виїзду з районів, які перебувають в облозі або інтенсивному обстрілі, а потім в останню хвилину позбавляє мирне населення шансу безпечного проходу до районів за межами конфлікту.

5. Дезінформація про війну

Росія послідовно заперечує та дезінформує про жертви цивільного населення та військові злочини. До сьогодні Росія не визнала провину у вбивстві жодного мирного жителя в Сирії. З моменту вторгнення в Україну її внутрішня пропагандистська машина ще більше цензурувалася, заборонивши навіть просту істину – називати вторгнення війною, замінивши словом "спецоперація". Путін стверджує, що його солдати борються за "денацифікацію" країни, президентом якої є єврей Володимир Зеленський.

У Росії проблеми через дефіцит робочої сили: Розвідка Британії вказала на важливий момент

вівторок, 21 травень 2024, 2:35

Росія відчуває дефіцит робочої сили, який стає значною проблемою в деяких секторах. Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у щоденному огляді Міноборони Британії про російсько-українську війну. Британські оглядачі наводять оцінку російського ви...

Захоплення Харкова – шизофренічна фантазія Путіна, проте він не має такої можливості: Коваленко навів аргументи

вівторок, 21 травень 2024, 1:45

У військ Росії станом на зараз немає потенціалу для захоплення Харкова. Ще з 2014 року Харків є для росіян одним з основних міст, яке вони мріють окупувати, втім це не більше, ніж шизофренічні фантазії російського диктатора Володимира Путіна. Про це OB...