Президент України Володимир Зеленський відкинув сценарій із запрошенням до НАТО лише частини території нашої держави. Натомість Київ вважає цілком реальним варіант, коли Україна доєднується до Альянсу, однак під час війни на неї не поширюється дія 5-ї статті договору Північноатлантичного альянсу, згідно з якою уся організація відповідає на агресію проти одного з її членів. Про це глава держави сказав 1 грудня під час зустрічі з новим керівництвом європейських інституцій. Зеленський наголосив: Україна ніколи не залучала до бойових дій армії країн, що входять до НАТО, передають Патріоти України.
За словами президента, якби Україна погодилася на озвучену раніше на Заході пропозицію щодо вступу до НАТО лише підконтрольної частини нашої держави, вона де-факто автоматично визнала б, що решта територій – не просто у небезпеці, а вже нібито й не є територією України.
"Тому Україна ніколи на це не піде. Якщо це запрошення, то тільки повністю всіх територій. Але, як ми говорили, ми розуміємо, що 5-та поправка не може діяти в час війни на всій території України, тому що країни проти ризиків залучення їх у війну. Україна ніколи нікого не залучала в цю війну. Я маю на увазі армії членів НАТО", – зазначив Зеленський.
Він також додав, що в медіа нині "багато інсинуацій і спекуляцій" щодо того, який вигляд могла б мати "парасолька НАТО" для України. ЗМІ обговорюють численні "формати" гарантування безпеки для нашої держави з боку Альянсу. Проте на офіційному рівні жодних пропозицій Київ не отримував. "Але ми пропозицій по жодному з таких форматів від наших партнерів не отримували, тому що про це говорити? Поки що", – резюмував Зеленський.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...