Серед іноземців, які потрапили у полон до українців, найбільше жителів Шрі-Ланки та Непалу. Про це сказав прессекретар Координаційного штабу України з поводження з військовополоненими Віталій Матвієнко, передають Патріоти України з посиланням на The Economist.
Кількість полонених із цих країн останнім часом зменшилася. Влада інших держав не зацікавлена в поверненні своїх громадян. Багатьом із них на батьківщині загрожує в'язниця. Журналісти поговорили з військовополоненими, яких утримують у таборі у Львівської області. Один із них сказав, що під час навчання бачив китайських "спецпризначенців" і російськомовного іранця, який командував російським підрозділом.
За оцінками, загарбники могли завербувати на війну проти України від кількох до десятків тисяч найманців. Українська влада не озвучувала кількість іноземців, яких взяли у полон. Але за останній рік жодного з них не обміняли. "Серед національностей, з якими зустрічалися військовополонені, були ланкійці, серби, кубинці, казахи, таджики, марокканці, індійці та єгиптяни. Також були завербовані вихідці з країн Африки на південь від Сахари", - йдеться у повідомленні.
Джерело в ГУР, що значна частина цих новобранців гине, бо російське командування кидає їх на виявлення вогневих позицій Сил оборони.
Перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко заявив, що західні партнери наразі не вимагають від Києва проведення виборів, однак питань стосовно цього є багато. Та для того, аби говорити про будь-які передвиборчі процеси в Україні...
Україні потрібно щонайменше 10 установок Patriot. Але партнери нам не обіцяли, що нададуть їх. Про це в ефірі "Ранок.LIVE" сказав військовий аналітик Євген Дикий, передають Патріоти України. "Нам як 5 обіцяли, так 5 і дали. А більше нам поки ніхто наві...