Серед іноземців, які потрапили у полон до українців, найбільше жителів Шрі-Ланки та Непалу. Про це сказав прессекретар Координаційного штабу України з поводження з військовополоненими Віталій Матвієнко, передають Патріоти України з посиланням на The Economist.
Кількість полонених із цих країн останнім часом зменшилася. Влада інших держав не зацікавлена в поверненні своїх громадян. Багатьом із них на батьківщині загрожує в'язниця. Журналісти поговорили з військовополоненими, яких утримують у таборі у Львівської області. Один із них сказав, що під час навчання бачив китайських "спецпризначенців" і російськомовного іранця, який командував російським підрозділом.
За оцінками, загарбники могли завербувати на війну проти України від кількох до десятків тисяч найманців. Українська влада не озвучувала кількість іноземців, яких взяли у полон. Але за останній рік жодного з них не обміняли. "Серед національностей, з якими зустрічалися військовополонені, були ланкійці, серби, кубинці, казахи, таджики, марокканці, індійці та єгиптяни. Також були завербовані вихідці з країн Африки на південь від Сахари", - йдеться у повідомленні.
Джерело в ГУР, що значна частина цих новобранців гине, бо російське командування кидає їх на виявлення вогневих позицій Сил оборони.
У Білорусь залетіла рекордна кількість "Шахедів" під час атаки РФ по Україні 22 листопада. На даний момент зафіксували 10 дронів, передають Патріоти України з посиланням на моніторингову групу "Беларускі Гаюн". "Понад 10 "Шахедів" за ніч залітали в Бі...
У Харківській області затримали ймовірного організатора схеми уникнення мобілізації та двох його спільників. За свої послуги, за даними слідства, вони брали до шести тисяч доларів. Про це повідомив речник облуправління СБУ у Харківській області Владисл...