"Байден і Путін готують нову Мюнхенську змову. Вони планують ліквідувати найважливіші інструменти стримування агресії проти України", - Ілларіонов

"Ракети, маневри, війська США в Балтії та Польщі - що Байден пропонує Путіну. Напередодні перемовин, які стартують сьогодні ввечері в Женеві між делегаціями Росії та США з питань стратегічної стабільності, представник Білого дому розкрив нові позиції, які Байден готується здати Путіну", - пише у своєму блозі Андрій Ілларіонов, зазначають Патріоти України, і продовжує:


"Сфери потенційних домовленостей. Ракети. "Щодо України, то Росія заявила, що відчуває загрозу у зв'язку з перспективою розміщення в Україні наступальних ракетних систем. Як сказав президент Байден президенту Путіну, Сполучені Штати не збираються цього робити. Отже, це одна зі сфер, де ми можемо досягти порозуміння, якщо Росія готова взяти на себе взаємні зобов'язання. Росія також висловила зацікавленість в обговоренні майбутнього деяких ракетних систем у Європі відповідно до договору про РСМД, який Росія порушила, а попередня адміністрація США вийшла з нього. Ми відкриті для обговорення і цієї можливості, знову-таки, за повної участі наших союзників".

Військові маневри. "Протягом останніх років Росія провела серію найбільш масштабних та агресивних військових навчань уздовж свого кордону із союзниками по НАТО. Росія заявляє, що її безпеці також загрожують навчання США та НАТО. Тому ми готові вивчити можливість взаємного обмеження масштабів і меж таких навчань, зокрема, як польотів стратегічних бомбардувальників поблизу території одне одного, так і наземних навчань, це, до речі, те, що ми вже робимо – або, принаймні, ми вже мали б робити, коли Росія зробить те, що вона зобов'язана зробити відповідно до прийнятих нею зобов'язань за згодою під назвою "Віденський документ".

Ми також бачили повідомлення про інші питання, щодо яких США [нібито] відкриті для обговорення, такі як чисельність військ або розміщення контингентів у країнах НАТО. Я хотів би бути зрозумілим, що цього немає на столі перемовин". Останнє зауваження старшого представника адміністрації стосується публікації NBC 7 січня, яка викликала помітний скандал у Вашингтоні та інших натовських столицях.

З посиланням на три джерела NBC повідомила, що додатково до двох інших питань – ракет і військових маневрів – адміністрація Байдена розглядає як ще одну сферу можливих перемовин із Путіним також скорочення чисельності збройних сил США, які перебувають на території країн Балтії та Польщі.

"Адміністрація "складає перелік варіантів зміни чисельності військ у Європі для обговорення з Росією на перемовинах", – сказав представник адміністрації. За словами посадовця, якщо Росія захоче обговорити скорочення своєї присутності в регіоні, США готові обговорити конкретні кроки. За будь-якої зміни військової присутності США в Європі Росії доведеться зробити відповідні рівноцінні кроки зі скорочення своїх сил, причому виведення російських військ з України буде недостатньо, заявили нинішні та колишні американські посадовці".

Публікація NBC викликала спростування з боку Білого дому. Прессекретарі Державного департаменту Нед Прайс та Ради національної безпеки Емілі Горн назвали публікацію NBC "неакуратною".

Водночас варто звернути увагу на такі обставини.

1. Публікація NBC посилається на три джерела – одного чинного працівника нинішньої адміністрації Байдена і двох колишніх співробітників адміністрацій США у сфері національної безпеки, ознайомлених зі здійснюваним стратегічним плануванням. Важко уявити, щоб троє працівників такого штибу змовилися б з метою публічної дезінформації.

2. У початковій реакції Ради національної безпеки на публікацію NBC не було спростування. "Ми не знаємо, що принесуть перемовини, заплановані наступного тижня", – заявив NBC представник Ради національної безпеки. Але ближче до вечора високопосадовці виступили вже зі спростуваннями".

3. Самі "спростування" виявилися підкреслено м'якими. Вони лише повідомили, що публікація NBC була "неакуратною" замість того, щоб заявити, наприклад, що "для такої публікації немає жодних підстав".

4. Публікація NBC та "спростування" мають різні модальності. У статті NBC повідомляла про готовність адміністрації обговорювати питання – "делегація США готова запропонувати росіянам перемовини на тему...". "Спростування" ж Білого дому належить до факту реально здійснюваних перемовин – "адміністрація не веде перемовин із Росією". Строго кажучи, друге твердження безперечне – до настання сьогоднішнього вечора адміністрація справді не веде перемовин із Росією щодо цього питання. Як, утім, і стосовно будь-якого іншого. Але це не означає відсутності готовності адміністрації обговорювати такі питання.

5. Публікація NBC і "спростування" також належать до різних сценаріїв розвитку ситуації. "Спростування" містить пасаж, який стосується конфронтаційного сценарію: "Ми чітко дали зрозуміти, що якщо Росія продовжить вторгнення в Україну, ми зміцнимо наш східний фланг союзників по НАТО, перед якими ми маємо священні зобов'язання". Однак у публікації NBC ішлося про можливе скорочення чисельності американських військ у Європі не в разі конфронтаційного сценарію, а в разі досягнення, так би мовити, "полюбовної" угоди між Байденом і Путіним.

Хай там як, представник Пентагону вже заявив, що нинішня адміністрація не планує розміщувати нові військові контингенти в Європі.

Неважко бачити, що ракети, зокрема протиповітряні та протикорабельні, а також проведення маневрів – як поряд з Україною, так і на території України і також у басейні Чорного моря, і особливо польоти стратегічних бомбардувальників, – це найважливіші інструменти стримування нових витків путінської агресії проти України. Саме їх насамперед і планують ліквідувати Байден і Путін.

Як ми бачимо вчергове, прямо суперечачи коментарям кількох спостерігачів лише тритижневої давності, які вважали, що безпрецедентні за нахабством вимоги Путіна Заходу щодо так званих "гарантій безпеки" будуть безумовно відкинуті, вони не тільки взяті до розгляду Байденом, а частину з них уже оприлюднено для оперативного розгляду під час перемовин щодо підготовки нової Мюнхенської змови зразка 2022 року.

Так, і адміністрація Байдена де-факто здала Путіну Казахстан, водночас укотре підтвердивши свою відданість путінській концепції "сфер впливу".

Запитання: "Чи можете ви сказати нам: чи бачать США Казахстан? Ситуація в Казахстані взагалі відвертає увагу Путіна від України?"

Старший представник адміністрації: "Ви знаєте, я думаю, що це справді запитання до Кремля і до уряду Росії, а не до Сполучених Штатів. Те, що відбувається в Казахстані, жодним чином нас не стосується. Ви знаєте, ми зосередилися на цьому питанні з кількох поглядів. Ви бачили наші публічні коментарі, які висловлюють занепокоєння можливістю застосування насильства проти мирних демонстрантів. Ми, очевидно, також занепокоєні положенням американського персоналу в Казахстані і будуємо відповідні плани. Але, окрім цього, нім нічого сказати про ситуацію. І думаю, що ваше запитання хороше і дуже доречно адресоване Кремлю".

У понеділок США і Росія розпочинають перемовини про вимоги Москви до НАТО не розширюватися на схід. Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков, головний представник Кремля на перемовинах, відкинув те, що під час цих перемовин виникнуть заворушення в Казахстані. "Ця тема не їхня справа", – сказав він агентству "Інтерфакс", маючи на увазі американців".

На окупованій лівобережній Херсонщині показово катують українців, які відмовляються від паспортів РФ – ЦНС

неділя, 26 березень 2023, 5:55

На захоплених територіях Херсонської області російські окупанти застосовують погрози і показові покарання щодо людей, які відмовляються отримувати російські паспорти, повідомляє Центр національного спротиву. "Місцеве населення тимчасово окупованих тери...

Хтось повірив, крім росіян?: Путін заявив, що Росія виробить втричі більше боєприпасів і танків, ніж Захід поставить Україні

неділя, 26 березень 2023, 0:15

Російський диктатор Володимир Путін заявив, що постачання озброєнь Україні становить загрозу РФ, одночасно ствердивши, що Росія виробить утричі більше боєприпасів і танків, ніж матимуть ЗСУ від західних партнерів. Про це Володимир Путін заявив в етері ...