Президент США Джо Байден та лідер Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін 28 липня провели переговори, обговоривши зокрема війну в Україні. Лідери обмінялися думками, як далі можуть розвиватися події довкола цієї битви,передають Патріоти України.
Представник Білого дому під час брифінгу охарактеризував бесіду, яка тривала приблизно 2 години 20 хвилин, як "пряму та чесну". Це було вп'яте, коли двоє лідерів розмовляли відтоді, як Байден обійняв посаду, повідомляє пресслужба відомства.
У діалозі з главою КНР його американський колега наголосив, що США не змінювали свою позицію щодо Тайваню і виступають проти порушення стабільності в регіоні. Крім того, однією з тем для обговорення стали питання геноциду й примусової праці у різних країнах.
"Президент постійно наголошував на важливості підтримки відкритих ліній зв'язку, щоб Сполучені Штати та Китай могли впоратися з нашими розбіжностями й працювати разом у галузях, які становлять спільний інтерес. Цей дзвінок був частиною наших постійних зусиль, спрямованих на це. Вони також обговорили цінність особистих зустрічей", – заявив представник Білого дому.
За його словами, розмова була предметною, докладною і відвертою й здебільшого складалася з трьох частин. Спочатку Байден і Сі Цзіньпін обговорили області, в яких можуть співпрацювати дві країни, з особливим акцентом на зміну клімату та безпеку у сфері охорони здоров'я, а також на боротьбу з наркотиками. Американський лідер згадав про необхідність вирішити справи громадян США, які незаконно затримані або підпадають під заборону на виїзд із Китаю, а також про давню стурбованість щодо прав людини.
По-друге, вони обмінялися думками про війну Росії проти України та її глобальні наслідки. Лідери висловили побоювання з приводу того, як можуть розвиватися події далі.
"Враховуючи глобальні наслідки війни, а також дуже специфічні наслідки для українського народу та європейського континенту, це неймовірно важливе питання, яке вони мають продовжувати обговорювати", – йдеться у повідомленні.
По-третє, Байден і Сі Цзіньпін докладно обговорили Тайвань. Перший підтвердив відданість Сполучених Штатів "політиці одного Китаю, керуючись Законом про відносини з Тайванем, трьома спільними комюніке та шістьма запевненнями". Він підкреслив, що США протидіють одностороннім змінам статус-кво будь-якої зі сторін і віддані підтримці миру та стабільності в Тайванській протоці.
Зазначається, що в Овальному кабінеті під час дзвінка були присутні держсекретар Ентоні Блінкен, радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван та його перший заступник Джон Файнер, координатор Індо-Тихоокеанського регіону Курт Кемпбелл і старша директорка Лаура Розенбергер.
Зауважимо: попередні переговори лідерів США і Китаю відбулися 18 березня. Тоді Байден виклав Сі Цзіньпіну погляди США та союзників і партнерів щодо війни в Україні. Він також пояснив наслідки для Китаю, якщо Піднебесна все ж вирішить надати допомогу Росії. За підсумками розмови глава КНР заявив, що його країна завжди виступала за мир і була проти війни.
Головним завданням російських окупантів на осінньо-зимовий період є вихід на кордони Донецької та Луганської областей. А стратегічна мета - повний контроль території України. Про це заявив заступник керівника ГУР Міноборони України Вадим Скібіцький на ...
Міністерство внутрішніх справ Росії відсьогодні починає позбавляти статусу громадянина РФ осіб, які отримали російське громадянство, але не пройшли процедури військової присяги. Про це повідомляє пропагандистське видання ТАСС, передають Патріоти Україн...