Балтійське море стане морем НАТО: Фінську затоку хочуть закрити для РФ

Естонія і Фінляндія хочуть закрити Фінську затоку для військових кораблів РФ. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур в інтерв'ю фінській газеті Iltalehti, передають Патріоти України.

Дальність польоту естонських і фінських ракет перевищує ширину Фінської затоки. За словами міністра, країни інтегрують свої ракетні комплекси берегової оборони.

"Ми повинні інтегрувати свої ракетні комплекси берегової оборони. Дальність дії естонських і фінських ракет більше, ніж ширина Фінської затоки. Це означає, що ми об'єднаємо нашу протиракетну оборону і будемо ділитися один з одним всією інформацією", – сказав Певкур.

Певкур підкреслив, що це рішення дозволити закрити Фінську затоку для російських військових кораблів. "Балтійське море стане внутрішнім морем НАТО, коли Фінляндія і Швеція приєднаються до НАТО. Ситуація зміниться", - зазначив він.

Певкур також прокоментував забезпечення безпеки повітряного простору Естонії. У НАТО погоджено, що союзники забезпечують безпеку повітряного простору в усьому регіоні Балтійського моря.

"Для мене це один повітряний простір. Всі повинні розуміти, що Норвегія, Фінляндія, країни Балтії та інші країни утворюють східне крило НАТО. Ми захищаємо не тільки Фінляндію, Естонію, Латвію, Литву або інші східні країни НАТО, ми всі разом .Коли ми говоримо про НАТО, то найбільш важливою є п'ята стаття: один за всіх і всі за одного", – сказав Певкур.

Хутко зник: Де зараз знаходиться глава Чернівецької УПЦ МП, у якого проходили обшуки СБУ

п’ятниця, 2 грудень 2022, 23:53

Митрополит Чернівецької єпартії УПЦ МП Мелетій, у якого, за свідченням СБУ, під час обшуків з-поміж іншого було знайдено документи про російське громадянство, поїхав до Молдови. Фото Мелетія на богослужінні в Молдові з’явилися на сторінці єпископства У...

Чи дійсно Києво-Печерська лавра перейшла до ПЦУ: Міністр культури звернув увагу на деякі нюанси

п’ятниця, 2 грудень 2022, 23:29

Власність всієї Києво-Печерської лаври перебуває у володінні держави, але обтяжена угодами, укладеними в різні часи та на різних умовах. У Мінкульті повідомили, що на сьогодні мова не йде про передавання Києво-Печерської лаври до Православної церкви Ук...