"Бавовна" розквіне з новою силою: В Україні розробили підводний дрон Toloka TLK-150, який матиме високу маневреність

В Україні розробили підводний дрон Toloka TLK-150, який матиме високу маневреність – Naval News

Україна все більше завойовує репутацію країни з інноваціями та винахідливістю у сфері національної оборони, а саме виготовлення дронів. Зіткнувшись із повномасштабним російським вторгненням, багато винахідників і малих підприємств підключаються до створення нових безпілотників для боротьби з ворогом, передають Патріоти України.

Серед останніх розробок – інноваційний підводний дрон чи безпілотна торпеда Toloka TLK-150. Його характеристики, як зброї проти ВМФ РФ, для видання Naval News описав OSINT-аналітик, військово-морський експерт HI Sutton.

"Україна все більше стає відома тим, що використовує нетрадиційні морські безпілотники проти військово-морського флоту Росії. Саме такі БПЛА, що є човнами-роботами, навантаженими вибухівкою, допомогли влаштувати війну в Чорному морі. Тепер був представлений новий морський безпілотник, який працює як невеликий підводний човен", – зазначив автор.

Він підкреслив, що український уряд робить все можливе, щоб використати творчий потенціал розробників та об'єднати його ефективним і скоординованим чином. Для управління цим нещодавно було створено інноваційний військовий кластер Brave1 – спільна ініціатива кількох міністерств, Генштабу та Ради нацбезпеки й оборони.

Українська безпілотна торпеда на виставці "Brave 1" у квітні 2023 року. Джерело: Мілітарний

Дрон Toloka TLK-150 став одним із нових видів зброї, представлених під час офіційного запуску Brave1. За словами аналітика HI Sutton, він становить особливий інтерес із точки зору військово-морського флоту.

Експерт зазначив, що Україна вже досягла значних стратегічних успіхів, підштовхнувши російський флот, який спочатку домінував у північній частині Чорного моря, до оборони. Загроза протикорабельних ракет на кшталт тих, що потопили крейсер "Москва", відкинула російський флот за обрій. А інноваційні озброєні безпілотні надводні апарати без екіпажу (USV) змусили російські кораблі залишатися замкненими у своїх портах.

Водночас порожнеча, що утворилася в північній частині Чорного моря – далеко не українське озеро, каже військово-морський експерт.

"Росіяни все ще можуть діяти там для запуску ракет або підтримки наземних операцій, якщо виникне така необхідність. А українські кораблі, навіть малі, можуть бути збиті російською авіацією. Тому природно, що Україна розробляє роботизовані підводні човни, які формально відомі як безпілотні підводні апарати (БПА)", – зазначив HI Sutton.

До України повернули тіло журналістки Вікторії Рощиної, яка загинула у російському полоні

четвер, 24 квітень 2025, 14:07

В Україну повернули тіло журналістки Вікторії Рощиної, яка загинула у російському полоні. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко, передають Патріоти України. "Її тіло повернуто в межах нещодавньої репатріації наприкін...

Сирський назвав основну причину масованого повітряного удару РФ по Україні

четвер, 24 квітень 2025, 13:16

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський прокоментував масований комбінований удар РФ по Україні. Нагадав, що окупанти зазнають критичних втрат на фронті та не мають жодного стратегічного здобутку, тому обирають бити по цивільній інфра...