"Бавовна" розквіне з новою силою: В Україні розробили підводний дрон Toloka TLK-150, який матиме високу маневреність

В Україні розробили підводний дрон Toloka TLK-150, який матиме високу маневреність – Naval News

Україна все більше завойовує репутацію країни з інноваціями та винахідливістю у сфері національної оборони, а саме виготовлення дронів. Зіткнувшись із повномасштабним російським вторгненням, багато винахідників і малих підприємств підключаються до створення нових безпілотників для боротьби з ворогом, передають Патріоти України.

Серед останніх розробок – інноваційний підводний дрон чи безпілотна торпеда Toloka TLK-150. Його характеристики, як зброї проти ВМФ РФ, для видання Naval News описав OSINT-аналітик, військово-морський експерт HI Sutton.

"Україна все більше стає відома тим, що використовує нетрадиційні морські безпілотники проти військово-морського флоту Росії. Саме такі БПЛА, що є човнами-роботами, навантаженими вибухівкою, допомогли влаштувати війну в Чорному морі. Тепер був представлений новий морський безпілотник, який працює як невеликий підводний човен", – зазначив автор.

Він підкреслив, що український уряд робить все можливе, щоб використати творчий потенціал розробників та об'єднати його ефективним і скоординованим чином. Для управління цим нещодавно було створено інноваційний військовий кластер Brave1 – спільна ініціатива кількох міністерств, Генштабу та Ради нацбезпеки й оборони.

Українська безпілотна торпеда на виставці "Brave 1" у квітні 2023 року. Джерело: Мілітарний

Дрон Toloka TLK-150 став одним із нових видів зброї, представлених під час офіційного запуску Brave1. За словами аналітика HI Sutton, він становить особливий інтерес із точки зору військово-морського флоту.

Експерт зазначив, що Україна вже досягла значних стратегічних успіхів, підштовхнувши російський флот, який спочатку домінував у північній частині Чорного моря, до оборони. Загроза протикорабельних ракет на кшталт тих, що потопили крейсер "Москва", відкинула російський флот за обрій. А інноваційні озброєні безпілотні надводні апарати без екіпажу (USV) змусили російські кораблі залишатися замкненими у своїх портах.

Водночас порожнеча, що утворилася в північній частині Чорного моря – далеко не українське озеро, каже військово-морський експерт.

"Росіяни все ще можуть діяти там для запуску ракет або підтримки наземних операцій, якщо виникне така необхідність. А українські кораблі, навіть малі, можуть бути збиті російською авіацією. Тому природно, що Україна розробляє роботизовані підводні човни, які формально відомі як безпілотні підводні апарати (БПА)", – зазначив HI Sutton.

"Наносили на карту всі дані розвідки": Боєць ГУР розповів, як розвідники десантувались на "Азовсталі" у 2022 році

понеділок, 20 січень 2025, 7:22

Операції з десантування військових у заблокованому російськими окупантами Маріуполіу в 2022 році розроблялися під грифом «цілком таємно». Про це розповів військовослужбовець міжнародного легіону Головного управління розвідки Андрій «Тритя», передає «Су...

Втрати приголомшливі: Майже всі штурми у Курській області закінчуються поразкою росіян, - Forbes

понеділок, 20 січень 2025, 6:45

У Курській області РФ війська країни-агресорки висуваються на штурм українських позицій одними й тими самими дорогами, використовуючи одні й ті самі підрозділи, і це пояснює їхні приголомшливі втрати. Про це для Forbes пише військовий оглядач Девід Акс...