Якщо нафтові доходи Росії не зменшаться, Кремль зможе продовжувати війну в Україні ще 2,5 роки. Однак такий сценарій означатиме кардинальне скорочення валютних резервів РФ, які зараз буквально тримаються на китайських юанях, передають Патріоти України.
Такого висновку дійшли аналітики одного з найбільших міжнародних інвестбанків Citibank, пише Bloomberg. Свої розрахунки вони здійснили, виходячи з того, скільки коштів РФ зможе витрачати на покриття дефіциту державного бюджету.
На цей момент запас міцності Кремлю забезпечують валютні резерви РФ, номіновані в юанях, на загальну суму близько 45 млрд доларів. Річ у тім, що це єдина частина "запасів", яка не потрапила під жодні санкції, і Кремль, як і раніше, має до неї вільний доступ.
Раніше мінфін та центробанк Росії вже оголосили, що готові продавати юані з резервів для покриття дефіциту бюджету. Цей дефіцит, зі свого боку, зростає через зниження нафтових доходів.
Аналітики Bloomberg підрахували, що резерви в юанях можуть закінчитися у 2023 році, лише якщо середня вартість російської нафти впаде до 25 доларів за барель. Однак у Citibank вважають, що юані скінчаться у 2023 році за середньорічної ціни на нафту в 35 доларів.
При цьому обидва пули експертів погоджуються, що ціна нафти в діапазоні 35-50 доларів за барель дозволить російській владі не скорочувати витрати й досить безболісно пройти рік. Вартість нафти вища за 60 доларів за барель дозволить Москві навіть наростити валютні резерви, зазначає Bloomberg.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...