Без ордерів, пояснень та посвідчень: "Вибили двері і поклали усіх, вдушуючи в підлогу", - Мухарський розповів шокуючі подробиці нічного обшуку в його квартирі

Правозахисники охаректеризували дії підлеглих Авакова як кричуще порушення закону

Відомий артист, шоумен і волонтер Антін Мухарський вже встиг у кращих традиціях Ореста Лютого "лірою вдарити" по своїх кривдниках, натякнувши Зе про перспективи порушення владою прав та свобод громадян. Митець також розповів в ефірі свого давнього приятеля на телеканалі "Прямий" подробиці обшуку у його київській квартирі, де офіційно проживають орендарі. Так, за словами Мухарського, правоохоронці вибили у квартирі двері, поклали її мешканців на підлогу та вилучили у них всі телефони і комп’ютери. При цьому представники силових структур не представились, не пред’явили жодних посвідчень і відмовились коментувати або пояснювати свої дії, зазначають Патріоти України.

"Що мені відомо на сьогоднішній момент? До квартири будинку, де я проживаю, на Подолі під’їхав "бусик", як свідчили сусіди, з одеськими номерами, темно-синій "Фольксваген". І люди з нього о 5:50 почали рватися без попередження до моєї квартири, де проживають орендарі, яким я здаю цю квартиру вже два роки поспіль, офіційно виплачуючи в бюджет країни податки. Країна отримує гроші, на які утримуються силовики, які сьогодні вривалися у моє житло, не надавши жодних дозволів, жодних документів або санкцій на обшук, або рішення прокуратури. Просто вирвали, виламали двері, забігли до квартири, поклали на підлогу обличчям вниз чотирьох людей: трьох хлопців і жінку одного з них. І зрештою п’ять годин – до 11 ранку – щось там "шманали".

Я як людина творча прокинувся пізно. І це сповіщення від сусідки застало мене о 12-й годині дня. І тоді я вже подзвонив знайомим юристам, які мені порадили кандидатуру юриста по кримінальних справах. І зараз ця людина займається і намагається зрозуміти, хто це був, який підрозділ, кого представляв. Але те, що це зроблено без пред’явлення жодних документів…

Звучала тільки одна фраза: ми проводимо оперативно-розшукові невідкладні дії. Як сказав мені юрист, такі дії подібні можуть проводитися тільки у випадку або дійсно спецоперації із затримання злочинців дуже небезпечних, або в приватну оселю можуть вриватися, аби врятувати дітей, або пожежа, або щось. Подібних прецедентів у правовому полі немає. Але, як ми бачимо, є. Люди вриваються в квартиру…" – розповів Мухарський.

– Я так розумію, зараз там вибиті двері, ніхто не несе жодної відповідальності за те, що двері в квартиру вибиті? Тобто ніхто не показав жодних документів і ніхто не гарантує безпеку проникнення в помешкання будь-кого?

"Ніхто", - підтвердив музикант.

– Тобто вони документи не пред’являють, нічого не гарантують? Що знайшли, чого не знайшли і по якій справі – взагалі нікому не казали?

"Я зв’язався з тими людьми, які проживають в цій квартирі. У них вилучили мобільні телефони і комп’ютери. Коли я попросив дружину, щоб її мама поїхала в квартиру і подивилася, що там, – в квартирі дійсно двері стояли розчахнені. Слава богу, у нас є сусідка, яка трошки доглядає, щоб туди ніхто не зайшов, поклав автомат чи труп якийсь, чи наркотики, чи ще щось. Бо я чув багато разів подібні історії від самих же правоохоронців, як вони не гребують подібними брудними методами. Тому зараз впродовж дня квартира стояла відкритою. Там нікого не було. І мама, коли зайшли, там було порожньо: хто хочеш, роби що хочеш. Двері виламані, так", - зазначив щоумен.

– А вони повинні були, згідно чинного законодавства, пояснити цим людям, по якій справі вони там зробили цей обшук?

"Звичайно. Їх поклали обличчям і, вдушуючи в підлогу, казали, що не питайте, бо всі питання – до дільничного. Це те, що вони запам’ятали. На всі питання вони казали: всі питання – до дільничного", - додав Мухарський.

Як формують незалежний орган: Нардепка, яка набирала найбільше голосів на призначення до конкурсної комісії з відбору керівників ДБР, дала самовідвод на прохання Зеленського

четвер, 4 червень 2020, 20:07

Президент втрутився у відбір представників Верховної Ради до конкурсної комісії для відбору керівника ДБР, заявила Юлія Яцик. Якщо це так, йдеться про грубе порушення законодавства щодо формування незалежних антикорупційних структур. Нардеп від "Слуги ...

Хіти тижня. "Обстреляли с воздуха город": Бондаренко розлютила успішна операція ЗСУ проти російських окупантів у Донецьку (відео)

четвер, 4 червень 2020, 20:00

Регіоналка Олена Бондаренко звинуватила українську армію у військовому злочині. Регіоналка Олена Бондаренко відзначилася скандальною заявою і звинуватила українську армію в бомбардуванні Донецька в 2014 році. Більш того Бондаренко заявляє, що бійці ЗСУ...