Безплатну "миску супу" від держави доведеться відробляти: "Слуги" вигадали обов'язкову умову для отримання соцдопомоги малозабезпеченими

Критики передбачають, що новий лад прирікатиме нужденних на ще більші приниження та свавілля від дрібних чиновників соціальної сфери

Соцдопомога в Україні видаватиметься за новим механізмом, і тепер надання виплат сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, малозабезпеченим сім'ям та матерям-одиначкам здійснюватиметься адресно органами місцевого самоврядування та райдержадміністраціями, зазначають Патріоти України.

Ті, хто претендують на отримання коштів, подаватимуть відповідну заяву разом із документами та оцінкою майнового стану сім'ї. При цьому необхідний перелік окремо буде затверджувати і змінювати уряд.

Матері-одиначки отримають право на отримання соцдопомоги - їх прирівняють до малозабезпечених сімей. Їм також потрібно буде пройти процедуру перевірки матеріально-побутових умов проживання.

Розмір допомоги для дітей під опікою або піклуванням буде збільшено до 2,5 "мінімалок", а для дитини з інвалідністю - до 3,5 прожиткових мінімумів.

Максимальний розмір соцдопомоги, в тому числі з урахуванням збільшення її розміру, не може перевищувати прожитковий мінімум для сім'ї. Наразі розмір держдопомоги обмежений 75% прожиткового мінімуму для сім'ї.

Виключається норма, яка передбачає збільшення розміру соціальної допомоги на кожну дитину до 13 років на 250 гривень, від 13 - 18 років на 500 гривень.

Органи місцевого самоврядування зможуть залучати працездатних непрацюючих (які отримують соцдопомогу у складі малозабезпеченої сім'ї) до безоплатних тимчасових робіт. Експерти зазначають, що в законопроекті не передбачено отримання письмової угоди на залучення до таких робіт, а це створює елемент примусу, що фактично суперечить законодавству.

Соціальна допомога в 2020 році видаватиметься за новими правилами (Фото: скрін w1.c1.rada.gov.ua)

Контролювати виплати буде спеціальний новостворений орган - Державна соціальна служба. Вона ж буде "відсіювати" недобросовісних одержувачів грошової допомоги.

Джерело: РБК-Україна

"Ми встоїмо... Москва ляже... Крим відгодуємо та відбудуємо": СБС цієї ночі уразили в Азовському морі ще девʼять танкерів тіньового флоту РФ (відео)

середа, 8 липень 2026, 13:26

Птахи СБС відпрацювали ще 9 танкерів тіньового флоту рф за ніч 8 липня у Азовському морі. Про це повідомив командувач СБС Роберт "Мадяр" Бровді, передають Патріоти України. "Уражено 21 одиницю суден протягом 72 годин: 19 танкерів тіньового флоту, 1 сух...

Вдруге переплив Тису, щоб доєднатися до бригади НГУ "Хартія": Історія, котрий пішов у СЗЧ через конфлікт з начальством, але повернувся до армії

середа, 8 липень 2026, 13:12

Військовий Роман двічі перепливав Тису: перший раз — у 2025 році, коли самостійно залишив військову частину та перетнув кордон із Румунією, вдруге через рік — коли вирішив повернутися в Україну та доєднатися до бригади "Хартія". Роман проходив строкову...