Головне управління розвідки України активно застосовує щонайменше два типи морських безпілотних дрононосців для ударних операцій у Чорному морі, передають Патріоти України з посиланням на "Мілітарний". Якщо раніше морські дрони зосереджували свою активність на підступах до Одеси та біля узбережжя Криму, то тепер почали зграями атакувати східний берег Чорного моря, куди Росія відтягнула з-під ударів свій пошарпаний військовий флот та де зосереджені ключові порти з поставки нафти та інших критичних вантажів.
ГУР МО розбудовує власну флотилію безекіпажних морських платформ, пристосованих для запуску дронів-камікадзе. Такі дрони здатні ефективно вражати як наземні, так і маневрені морські цілі. По ці платформи стало більше відомо після випуску документального фільму Артема Шевченка "Морський бій. Епоха дронів".
У фільмі були показані два типи нових морських дронів, які відрізняються від уже відомої моделі Magura V5. Один із них обладнаний традиційним човновим двигуном з гвинтами, а також має чотири контейнери для FPV-дронів.
"Наша морська платформа несе від 500 до 3000 кілограмів озброєння різного типу — повітряного, надводного, підводного. Система використовує новітні технології, об’єднані штучним інтелектом зразка НАТО", – розповідає розвідник групи спецпризначення, залучений до застосування дронів цього типу.
Інший дрононосець, хоча й показаний у менш якісних кадрах, має іншу форму корпусу й пускову установку для чотирьох безпілотників літакового типу.
Існує висока ймовірність, що саме ця модель дрона використовувалася підрозділом Prymary ГУР для доставки боєзарядів до узбережжя Криму. Зокрема, у квітні дрон уразив кілька російських катерів і зенітний комплекс "Тор-М2".
Обидві платформи оснащені антенами супутникового інтернету Starlink, що суттєво збільшує радіус їхньої дії. Уперше також було продемонстровано станцію керування з операторським кріслом, авіаційним штурвалом та важелем керування швидкістю. На штурвалі — низка функціональних кнопок, зокрема, ймовірно, для управління носовим креном.
Оператор отримує зображення з денних, нічних та тепловізійних камер через окуляри доповненої реальності, що об’єднують кілька ракурсів у єдину панораму. Картинка дублюється на монітор для інших офіцерів на пункті управління.
За словами розвідників, дрононосці відкривають нові тактичні можливості не лише для точкових ударів, а й для прикриття масштабних морських операцій, включно з висадками диверсійних груп у тилу ворога.
Президент США Дональд Трамп передасть Україні озброєння в межах механізму президентських повноважень (PDA), оскільки Київ довів свою спроможність до спротиву. Водночас частина американської зброї надходитиме за рахунок європейських коштів. Про це заяви...
Складна, довга і нервова операція, яка тривала майже п’ять років. Так очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов описав евакуацію українців із Сирії, яка завершилася наприкінці квітня. За даними МЗС, із табору «Р...