Міністерство закордонних справ України йде на безпрецедентний крок в історії української дипломатії та створює новий механізм, який передбачає відкритий набір на вакантні посади послів, інформують Патріоти України.
Як зазначив глава відомства Дмитро Кулеба у своєму Facebook, нова процедура дозволить, як дипломатам зсередини системи, так і людям зовні, запропонувати свою кандидатуру на посаду посла. "Ми йдемо на безпрецедентний крок-створюємо відкритий механізм, який дозволяє і дипломатам зсередини системи, і людям зовні запропонувати свою кандидатуру на посаду посла. Відповідна сторінка вже створена на сайті МЗС в розділі "Вакансії", - написав глава Міністерства.
Кулеба заявив, що наразі бажаючих отримати роль посла України в тій чи іншій державі - багато, але якісно виконувати свої обов'язки - можуть далеко не всі. "Знайти людину, яка буде відповідати критеріям і вимогам, знати мови, буде здатна дати результат - дуже непросто. Проблема кадрового голоду зараз добре знайома не тільки державним інститутам, а й приватному сектору. МЗС постійно шукає нових сильних кандидатів всередині дипломатичної служби та зовні на відповідальні посади", - зазначив Кулеба.
Він додав, на цей час українського представника немає в понад двох десятках країн: в Європі, Латинській Америці, Африці, на Близькому Сході, Південному Кавказі та Південно-Східній Азії. Тому єдиний вихід в даній ситуації - застосувати нестандартний підхід і нестандартні рішення.
Міністр висловив думку, що після оголошення про відкритий конкурс, в МЗС направлять тисячі заявок, а там, справа за малим, "знайти в морі води дорогоцінну краплю". Також він попередив, що кожен кандидат на посаду посла зіткнеться з ретельною перевіркою з боку служби безпеки, а також щодо своїх репутаційних і комунікаційних моментів з минулого.
"Я вперше в історії української дипломатії відкриваю двері, щоб кожен мав рівні можливості спробувати стати сильним менеджером, які зараз так потрібні нашій країні у світі", - зазначив чиновник.
Кулеба також зазначив, що особливий фокус в цьому питанні буде на країнах Африки - там шанси отримати посаду посла найвищі. Також міністр заявив, що буде радий бачити в ролі послів жінок, адже вже десятиліттями в дипломатії роль жінки штучно занижується.
"При рівних професійних показниках, я буду віддавати перевагу жінкам. Просто тому, що дипломатія була багато десятиліть несправедлива щодо кар'єрного росту жінок", - зазначив він.
Водночас Кулеба додав, що серед переліку країн, з приводу яких кандидати можуть відправити свої заявки, немає Китаю, Індії та Бразилії. Він пояснив, що вже вніс на розгляд президента України кандидатури послів у цих країнах.
Президент США Дональд Трамп має важелі, щоб змусити диктатора Володимира Путіна швидко припинити війну в Україні, якщо він відмовиться від повільного, непослідовного економічного тиску з боку адміністрації Джо Байдена. Про це повідомляє Time, передають...
Заяви Дональда Трампа щодо територіальних претензій до Данії, погрози Панамі і заклик до Канади стати 51-м штатом – це явно імперська риторика. Якщо президент США просуває такі меседжі, то це може легітимізувати територіальні зазіхання Путіна, про це у...