Новий проєкт угоди про корисні копалини не має шансів бути підписаний в тому варіанті, в якому його підготували США. Про це на умовах анонімності заявив український чиновник в коментарі виданню The Washington Post, передають Патріоти України.
Іще один високопоставлений чиновник розповів видання, що угода справляє враження, що Україна немов "була у війні зі США, програла, (була) захоплена і тепер має платити довічні репарації".
Джерела зазначають, що 55-сторінковий проєкт угоди, підготовлений Вашингтоном і опублікований у Financial Times, є справжнім. Він не містить жодних гарантій безпеки та розглядає всю підтримку США, надану Україні під час війни, як борг, що підлягає поверненню з прибутками від угоди.
Документ також надає США "право першої пропозиції" на всі інвестиції, пов’язані з енергетикою та корисними копалинами, що фактично дає Вашингтону контроль над цими секторами.
Високопоставлений чиновник сказав, що проєкт викликає в України серйозні занепокоєння, бо перекласифікує минулі гранти США як позики, які потрібно повернути.
"Нема жодних шансів, що його підпишуть у такому варіанті. Яка в цьому рація? Вони можуть погодитися на будь-що, враховуючи, що не зможуть реалізувати нічого значущого. Або вони діють зухвало, або ж навмисно починають із максимально крутої позиції, щоб потім піти на мінімальні поступки", - припускає один з чиновників.
Агенти російської розвідки використали православну церкву в курортному місті Карлові Вари на заході Чехії для проведення таємних зустрічей. Про це заявили у Службі безпеки та інформації Чехії, повідомляє Postimees 20 квітня, передають Патріоти України....
Участь у конклаві — зібранні кардиналів для обрання нового глави Католицької церкви — візьме один українець. Це 45-річний уродженець Тернополя, єпископ УГКЦ Микола Бичок, який наразі опікується українською діаспорою в Австралії. Саме його в числі 21 ін...