"Білорусь фактично вже стала стороною конфлікту": Генерал ЗСУ оцінив загрозу нового наступу на Київ

Командувач оборони Києва Олександр Павлюк розповів про ймовірність нової атаки російських окупантів на столицю України, передають Патріоти України.

Павлюк зазначив, що зараз на території Брянської та Курської областей Росії вздовж кордону з Україною зосереджено до трьох батальйонних тактичних груп, одну ротну тактичну групу зі складу збройних сил Російської Федерації, а також до трьох батальйонів військ Росгвардії. Для наступу на Київ цих військ недостатньо – вони займаються прикриттям кордону з боку Росії.

Проте противник продовжує нарощувати сили у складі резервних і наново сформованих елементів. За наявними даними, у Західному військовому окрузі йде формування 3-го армійського корпусу чисельністю до 15,5 тис. військовослужбовців із пунктом постійної дислокації у Мулиному Нижегородській області. Цей підрозділ орієнтовно має бути сформований до 15 серпня поточного року.

Павлюк не виключає, що у разі потреби цей підрозділ може бути задіяний для наступу на Київ. Крім того, генерал висловився про ймовірність вступу у війну проти України білоруських військ.

Як зазначив Павлюк, нелегітимний президент Лукашенко заявив про створення Південного оперативного командування білоруської армії на кордоні з Україною – штаб планують розгорнути у Гомелі. "З огляду на використання території Республіки Білорусь російськими окупаційними військами для вчинення агресії проти України, Білорусь фактично стала стороною конфлікту. У найближчій перспективі участь збройних сил РБ в агресії проти України є малоймовірною, проте повністю не виключається", - зазначив Павлюк.

Джерело: Укрінформ

"Ми продовжимо підтримувати Україну": Представник Британії в ООН заявив, що РФ не вдасться налякати світ ядерною зброєю

субота, 1 квітень 2023, 0:29

Росії не вдасться послабити підтримку України західними партнерами, пропри ядерний шантаж, до якого постійно вдається Кремль. Про це під час засідання Ради Безпеки ООН, присвяченого обговоренню погроз президента РФ Володимира Путіна щодо розміщення так...

Путін порушив свою обіцянку Китаю та збрехав Сі Цзіньпіну - постпред України в ООН

п’ятниця, 31 березень 2023, 23:51

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця сказав, що Кремль обманює і зневажає навіть тих, кого оголошує своїми стратегічними партнерами, передають Патріоти України. "Путіну знадобилося лише чотири дні, щоб порушити ще одне зобов'язання, яке...