"Білорусь фактично вже стала стороною конфлікту": Генерал ЗСУ оцінив загрозу нового наступу на Київ

Командувач оборони Києва Олександр Павлюк розповів про ймовірність нової атаки російських окупантів на столицю України, передають Патріоти України.

Павлюк зазначив, що зараз на території Брянської та Курської областей Росії вздовж кордону з Україною зосереджено до трьох батальйонних тактичних груп, одну ротну тактичну групу зі складу збройних сил Російської Федерації, а також до трьох батальйонів військ Росгвардії. Для наступу на Київ цих військ недостатньо – вони займаються прикриттям кордону з боку Росії.

Проте противник продовжує нарощувати сили у складі резервних і наново сформованих елементів. За наявними даними, у Західному військовому окрузі йде формування 3-го армійського корпусу чисельністю до 15,5 тис. військовослужбовців із пунктом постійної дислокації у Мулиному Нижегородській області. Цей підрозділ орієнтовно має бути сформований до 15 серпня поточного року.

Павлюк не виключає, що у разі потреби цей підрозділ може бути задіяний для наступу на Київ. Крім того, генерал висловився про ймовірність вступу у війну проти України білоруських військ.

Як зазначив Павлюк, нелегітимний президент Лукашенко заявив про створення Південного оперативного командування білоруської армії на кордоні з Україною – штаб планують розгорнути у Гомелі. "З огляду на використання території Республіки Білорусь російськими окупаційними військами для вчинення агресії проти України, Білорусь фактично стала стороною конфлікту. У найближчій перспективі участь збройних сил РБ в агресії проти України є малоймовірною, проте повністю не виключається", - зазначив Павлюк.

Джерело: Укрінформ

"Товариш Ким" зробив свій вибір: КНДР підтримала російську анексію територій України

вівторок, 4 жовтень 2022, 10:25

Північна Корея підтримала проголошену Росією анексію частини областей України. Про це у вівторок заявило міністерство закордонних справ КНДР, повідомляє агентство Reuters. . Пхеньян підтримав заяву Москви про те, що регіони нібито самі вирішили стати...

Скандал через "мирний план" на користь Росії: Маск запевнив Зеленського, що все ще підтримує Україну, але позначив нюанс

вівторок, 4 жовтень 2022, 10:10

Американський бізнесмен, винахідник, Ілон Маск відповів у Twitter президентові України Володимиру Зеленському, що все ще підтримує нашу країну, але він вважає, що масштабна ескалація війни може завдати великої шкоди як Україні, так і світу. . «Я все щ...