Більше не буде державним: "ПриватБанк" скоро виставлять на продаж", - голова НБУ

Голова Національного банку України Кирило Шевченко заявив в інтерв'ю GlobalCapital, що "ПриватБанк", найприбутковіший український банк, незабаром можуть приватизувати, передають Патріоти України.

Він нагадав, що в січні Міжнародна фінансова корпорація (IFC, входить до групи Світового банку) і державний Укргазбанк підписали договір про виділення банку п’ятирічної позики на 30 млн євро з можливістю конвертації її в 20%-ву частку в капіталі банку. Крім того, ведуться переговори про входження Європейського банку реконструкції та розвитку в капітал Ощадбанку.

Шевченко сподівається, що за п’ять років частка держави в банківській системі знизиться з 55% до 25%, що допоможе їй стати більш незалежною.

«Наш банківський сектор має значний потенціал для міжнародних інвесторів. Ми сподіваємося, що найближчим часом міжнародні банківські групи придбають частки в українських держбанках. Згідно з нашими планами, скоро на продаж буде виставлено найбільший банківський актив України — ПриватБанк. Ми вважаємо, що приватизація Приватбанку, якому належить 20% українського банківського ринку, зацікавить найпрестижніших міжнародних інвесторів, у тому числі зі США і ЄС», — заявив голова Нацбанку.

Він також зазначив, що НБУ продовжує підтримувати стратегію ПриватБанку в судах з його ексвласниками Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим. Шевченко розповів, що зараз проходить близько 100 судових процесів. «Це виключно складне питання», — підкреслив голова НБУ.

На питання про те, наскільки ймовірно, що ці процеси завершаться до кінця 2021 року, Шевченко відповів: «По суті, це наша ціль. Сподіваємося, що судові справи будуть завершені, і ми зможемо зосередитися виключно на стягненні активів».

Розслідування агентства Kroll показало, що ПриватБанк був «об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом десяти років до націоналізації, що призвело до нанесення банку збитків щонайменше в $5,5 млрд».

ПриватБанк хоче повернути виведені колишніми власниками гроші на суму близько $3,75 млрд. Банк судиться з Коломойським і Боголюбовим у Великобританії, США, на Кіпрі, в Ізраїлі і Україні.

"​То, что Кличко не скрывает своих намерений побороться за пост президента, является крайне плохой новостью для Зеленского. И вот сейчас мы видим его ответ на эти угрозы", - Березовець

вівторок, 18 травень 2021, 17:23

"Война Владимира Зеленского с Виталия Кличко - это воплощение той самой политики деолигархизации, которую активно продвигает президент. А также свидетельство того, что любые договоренности с Офисом президента не стоят одного айкоса Зеленского", - пише ...

Були озброєні і в шоломах: З'явилося відео з камер спостереження під час обшуків у будинку Кличка

вівторок, 18 травень 2021, 16:28

В обшуках у будинку, в якому проживає мер Києва Віталій Кличко, брали участь близько 10 співробітників Служби безпеки України, передають Патріоти України. Під час слідчих дій правоохоронці не заважали заходити в будинок мешканцям (щоб подивитися відео,...