Білий дім більше не покладає великих надій на те, що Китай повпливає на російську позицію й допоможе зупинити війну, - Постернак

Білий дім більше не покладає великих надій на те, що Китай повпливає на російську позицію й допоможе зупинити війну, – Постернак

"Байден - Сі: короткі висновки. Відбулась реанімація китайсько-американських відносин після згортання проекту Chimerica. Пошук нового формату був більше вигідний КНР, в якому він постає у новій ролі - геополітично рівного Америці максимум і регіонального лідера мінімум", - про це у Фейсбуці пише політтехнолог Олег Постернак, передають Патріоти України.

"Зустріч кристалізує темне очікування глобальної війни: вона розпочнеться не завтра. Тому Байден і Сі показують, що вони контролюють цей процес разом.

США фактично пробують створити контрольний механізм відносин у вигляді «відповідальної конкуренції», адже є певні розрахунки. Америці потрібні рідкоземельні метали (особливо галій і германій) з Китаю для створення своїх високотехнологічних продуктів.

Зрозуміло, що американці зацікавлені у протидії опіоїдній епідемії синтетичного фентанілу - наркотиків, які розповсюджуються в США. В 2022 році більше 100 тисяч американців померли від нього.

Білий дім більше не покладає великих надій на те, що Китай повпливає на російську позицію й допоможе зупинити війну. Байдену потрібно зменшити ризики до виборів осені 2024 р., пов’язані із присутністю військ США в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, добитись публічного підтвердження небажання КНР воювати за Тайвань у найближчий час (формула мирного возз'єднання, але Сі при цьому додав – воно неминуче).

Китай хоче, щоб зустріч виглядала як перша пробна куля у розділу зон впливу (фразу Сі «світ достатньо великий для процвітання двох країн» треба розуміти саме так).

Саме з цією метою Китай акцептує свою участь у зонах міжнародної напруги, приховуючи прагнення до лідерства шляхом показової медіації конфліктів в Східній Європі та на Близькому Сході.

КНР в умовах економічних проблем (обвал ринку житла та зростання безробіття серед молоді) потрібні ринки і технології, бо почався відтік американських інвестицій у Індію, В’єтнам та інші азійські країни. Тому потреба у вирівнюванні торговельної та технологічної політики США до Китаю є надзвичайно бажаною.

Що стосується російсько-української війни, то Китай, як і раніше, не хоче допустити поразки путінського режиму, оскільки війна та санкції посилюють російську залежність від Пекіна, Українська війна використовується з метою посилення ваги Китаю", - завершує політтехнолог.

У Дніпрі знайшли тіло загиблого чоловіка, кількість жертв в області зросла, - очільник ОВА

п’ятниця, 19 квітень 2024, 23:53

Голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак повідомив, що в Дніпрі знайшли тіло ще одного загиблого чоловіка. Таким чином кількість жертв російської атаки в області зросла до восьми, інформують Патріоти України. «Третій загиблий у Дніпрі. Рятувальники ви...

Трамп заявив, що для США важливе виживання України, і розкритикував європейців за... недостатню допомогу

п’ятниця, 19 квітень 2024, 23:41

Колишній президент США Дональд Трамп, який у 2024 році також бере участь у виборчій кампанії, у своїй соцмережі Truth Social поставив запитання, "чому Європа не дає більше грошей на допомогу Україні", передають Патріоти України. "Чому Сполучені Штати в...