"Байден - Сі: короткі висновки. Відбулась реанімація китайсько-американських відносин після згортання проекту Chimerica. Пошук нового формату був більше вигідний КНР, в якому він постає у новій ролі - геополітично рівного Америці максимум і регіонального лідера мінімум", - про це у Фейсбуці пише політтехнолог Олег Постернак, передають Патріоти України.
"Зустріч кристалізує темне очікування глобальної війни: вона розпочнеться не завтра. Тому Байден і Сі показують, що вони контролюють цей процес разом.
США фактично пробують створити контрольний механізм відносин у вигляді «відповідальної конкуренції», адже є певні розрахунки. Америці потрібні рідкоземельні метали (особливо галій і германій) з Китаю для створення своїх високотехнологічних продуктів.
Зрозуміло, що американці зацікавлені у протидії опіоїдній епідемії синтетичного фентанілу - наркотиків, які розповсюджуються в США. В 2022 році більше 100 тисяч американців померли від нього.
Білий дім більше не покладає великих надій на те, що Китай повпливає на російську позицію й допоможе зупинити війну. Байдену потрібно зменшити ризики до виборів осені 2024 р., пов’язані із присутністю військ США в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, добитись публічного підтвердження небажання КНР воювати за Тайвань у найближчий час (формула мирного возз'єднання, але Сі при цьому додав – воно неминуче).
Китай хоче, щоб зустріч виглядала як перша пробна куля у розділу зон впливу (фразу Сі «світ достатньо великий для процвітання двох країн» треба розуміти саме так).
Саме з цією метою Китай акцептує свою участь у зонах міжнародної напруги, приховуючи прагнення до лідерства шляхом показової медіації конфліктів в Східній Європі та на Близькому Сході.
КНР в умовах економічних проблем (обвал ринку житла та зростання безробіття серед молоді) потрібні ринки і технології, бо почався відтік американських інвестицій у Індію, В’єтнам та інші азійські країни. Тому потреба у вирівнюванні торговельної та технологічної політики США до Китаю є надзвичайно бажаною.
Що стосується російсько-української війни, то Китай, як і раніше, не хоче допустити поразки путінського режиму, оскільки війна та санкції посилюють російську залежність від Пекіна, Українська війна використовується з метою посилення ваги Китаю", - завершує політтехнолог.
Фрідріх Мерц заявив, що абсолютним пріоритетом для нього стане зміцнення Європи і незалежність від США. Лідер Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц заявив, що вважає пріоритетом своєї політики на майбутньому посту канцлера Німеччини незалежніс...
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...