Blackjack: Польща презентувала новий БПЛА (фото)

RQ-21A «Blackjack» прийнятих на озброєння Сил спеціальних операцій (ССО) Польщі.

На міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO-2020 у Кельце (Польща), відбулася презентація БПЛА RQ-21A «Blackjack», передають Патріоти України з посиланням на польське видання ZBIAM.

RQ-21A «Blackjack» прийнятих на озброєння Сил спеціальних операцій (ССО) Польщі.

Контракт на поставку Збройним силам Польщі в рамках програми «Іноземні військові продажі» (FMS) одного комплекту RQ-21A «Blackjack» Міноборони США уклало з компанією Insitu (підрозділ Boeing) в березні 2018 року.

Поставка повинна була завершитися до липня 2018 року. У серпні 2018 року з компанією був підписаний контракт на поставку одного додаткового RQ-21A з терміном поставки до червня 2019 року.

БПЛА RQ-21A «Blackjack» на виставці MSPO-2020. Вересень 2020.

Хоча проєкт реалізується в рамках програми FMS, велика частина коштів надійшла за програмою американської військової допомоги.

У складі ССО Польщі RQ-21A «Blackjack» доповнює можливості БПЛА «Scan Eagle» компанії Boeing. Польща є одним з перших експортних покупців системи RQ-21A. У список покупців також входять Збройні сили США, Нідерландів та Канади. Запит про постачання БПЛА також направляли ЗС ОАЕ.

Для довідки: RQ-21A «Blackjack» представляє собою тактичний БПЛА довжиною 2,5 м і розмахом крила 4,9 м.

БПЛА «Blackjack».

Максимальна злітна маса – 61 кг, власна маса – 36 кг, максимальна корисне навантаження – 17 кг, тривалість польоту – до 16 год, максимальна швидкість – 90 вузлів, крейсерська швидкість – 60 вузлів, практична стеля – 5900 м. Дальність застосування БПЛА – 50 морських миль.

З архіву ПУ. "Слуга народу", який хотів відіслати інструкорів НАТО задля довіри РФ, накреслив чесно-благородно "червоні лінії", котрі влада не перетинатиме у "формулі Штайнмаєра"

п’ятниця, 23 жовтень 2020, 4:00

Для початку переговорів з врегулювання конфлікту на Донбасі має бути виконано ряд умов, озвучених президентом України Володимиром Зеленським. Про це у Верховній Раді заявив народний депутат від “Слуги народу” та голова Комітету ВР з питань зовнішньої п...

Хіти тижня. "Ти скільки відвоював метрів української землі? Ти віддав хоч один наказ про наступ? Ти відступив": Сюмар "накинулася" на Зеленського через послання до українців у Раді

п’ятниця, 23 жовтень 2020, 0:35

У щорічному посланні до українців у Верховній Раді президент Володимир Зеленський називав не свої досягнення, а попередників. Про це з трибуни парламенту у вівторок 20 жовтня сказала народна депутатка з фракції "Європейська солідарність" Вікторія Сюмар...