Блінкен назвав країну, яка є зараз головним постачальником військового обладнання для РФ

Державний секретар США Ентоні Блінкен розкритикував підтримку Китаєм російської оборонної промисловості. Він заявив, що Пекін зараз є основним постачальником критичних компонентів для російського озброєння і бере таким чином участь у війні РФ проти України. Відповідну заяву Блінкен зробив у пʼятницю, 19 квітня, під час пресконференції після зустрічі міністрів закордонних справ G7. Про це пише Reuters, передають Патріоти України.

Зокрема, Китай ділиться із РФ верстатами, напівпровідниками та іншими товарами подвійного призначення, які допомогли Росії відновити оборонно-промислову базу.

За словами дипломата, Вашингтон чітко дав зрозуміти Пекіну та іншим країнам, що вони не повинні допомагати Росії у її агресивній війні. Такі дії Китаю підживлюють "найбільшу загрозу європейській безпеці з часів закінчення холодної війни", зазначив Блінкен.

"Китай не може мати обидва варіанти. Він не може собі цього дозволити. Ви хочете мати позитивні, дружні відносини з країнами Європи, і в той же час ви створюєте найбільшу загрозу європейській безпеці з часів закінчення холодної війни", – сказав він.

Занепокоєння держсекретаря Штатів підтримала міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. "Якщо Китай відкрито прагне до ще тіснішого партнерства з Росією, яка веде незаконну війну проти України, ми не можемо цього прийняти", – зазначила міністерка.

На концерті Кобзона потужний аншлаг, висока утилізація артилерії та автотранспорту росіян: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 16 серпня

неділя, 16 серпень 2026, 7:04

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 16.08.26 орієнтовно склали:

Попереду соціальна криза, як напередодні революції 1917-го та розпаді СРСР 1991-го. ​У ключовому держбанку Кремля, ВТБ, спрогнозували поразку Росії у "війні на виснаження" з Україною

неділя, 16 серпень 2026, 7:00

Чиновницька обслуга Кремля продовжує надсилати вже публічні сигнали вищому керівництву держави, що час зупиняти ескалацію війни. Головний економіст ключового російського державного банку "Внєшекономбанк" (ВЕБ) Андрій Клепач заявив, що Росія не зможе ви...