"Было очень много разговоров о том, как важно снизить напряжение": Ілларіонов допустив повторення "Мюнхенської змови" для України

Нинішня позиція Заходу щодо ситуації в Україні нагадує події, які передували Мюнхенській змові у 1938 році. Тоді Європа намагалася замирити нацистську Німеччину, однак в підсумку дозволила анексувати Судетську область Чехословаччини. Таку думку в інтерв'ю для програми "Рандеву" журналістки Яніни Соколової озвучив Андрій Ілларіонов - президент Інституту економічного аналізу, колишній радник лідера Росії Володимира Путіна. Він зазначив, що на такі паралелі його наштовхує нерішучість нової адміністрації США, передають Патріоти України.

"Ви знаєте, от мені останнім часом все приходить на розум порівняння 2021 року із 1938. І того, що відбувається зараз, з тим, що трапилося у 1938 році під назвою Мюнхена. Там теж було багато розмов, там багато було візитів. І, наприклад, пан Невілл Чемберлен, прем'єр-міністр Великобританії, кілька разів приїжджав на зустріч із Адольфом Гітлером. І було дуже багато розмов про те, як важливо знизити напругу, домогтися деескалації, розвести війська. І, між іншим, після перших переговорів Гітлер дійсно навіть відводив війська біля чехословацького кордону", – сказав Ілларіонов.

Однак, нагадав він, такий розвиток подій був у травні 1938 року, а вже восени відбулася Мюнхенська змова. Йдеться про документ, підписаний у Мюнхені 30 вересня 1938 року прем'єр-міністром Великобританії Невілом Чемберленом, прем'єр-міністром Французької республіки Едуардом Даладьє, рейхсканцлером Третього Рейху Адольфом Гітлером і прем'єр-міністром Королівства Італія Беніто Муссоліні. Договір передбачав анексію Судет Німеччиною.

"Без Чехословаччини, за спиною Чехословаччини, в місці, куди президента Чехословаччини навіть не допустили. І за його спиною ухвалили рішення про передачу Судетської області Чехословаччини Німеччині. І чехословацького президента намагалися змусити підписати цей документ", – нагадав ексрадник Путіна.

"Це порівняння, це не факт. Але що відбувається зараз? За останні кілька місяців новою адміністрацією у США була опублікована, можливо, дюжина, планів, як США можуть допомогти Україні. Перш за все, в області безпеки. Виникає питання – ось за ці 100 із гаком днів хоч один із цих пунктів виконано? Відповідь – ні. Під час візиту Блінкена (Ентоні, держсекретар США. – Ред.) хоч один із цих пунктів обговорювався і щодо нього ухвалено позитивне рішення? Ні", – резюмував Ілларіонов.

Зняття Вітренка: Суд, який обіцяв розпустити Зеленський, поставив рекорд лояльності до Банкової - голова НАЗК

субота, 19 червень 2021, 9:55

У квітні 2021 року Зеленський обіцяв негайно розігнати ОАСК, котрий став центром антидержавницької активності голови цього суду Павла Вовка. Таке рішення підтримали посли "великої сімки". Однак схоже ОПУ вже передумав і на то є сумнівні підстави. Окруж...

​Скабеева раділа розмитій дамбі в Україні - після її ефіру розмило Крим, а кремлівські пропагандисти шаленіють через цинічну реакцію «біндер»

субота, 19 червень 2021, 9:43

Збитки, згідно міжнародних законів, має покривати держава-окупант. Отже у Москви залишиться на кілька мільярдів менше на вбивство людей по всьому світові. На початку червня після прориву саморобної дамби в Херсонській області дніпровська вода пішла в с...