Ближче неможливо? Селезньов пояснив, чому фортифікації на Харківщині звели аж за 8-10 км від кордону.


У Харківській області першу лінію фортифікацій збудували на відстані 8-10 кілометрів від кордону з Росією, бо ближче зробити це неможливо. Наша будівельна техніка знищувалася б армією РФ.

Про це OBOZ.Talk розповів військовий експерт Владислав Селезньов. Окрім того, польові інженерні лінії оборони навряд чи можуть бути максимально ефективними у той час, коли ворог знищує їх керованими авіаційними бомбами.

"З урахуванням того, що я за військовою освітою військовий інженер-будівельник і трохи розуміюся на питаннях створення інженерних і фортифікаційних споруд, скажу таке. Чому наша перша лінія оборони розміщена за 8-10 кілометрів від лінії держкордону між Україною й Росією? Ближче неможливо", – заявив Селезньов.

Ближче працюють міномети, артилерія, буквально нишпорять ДРГ, ворожі дрони, а значить, будівельна техніка, яка працюватиме безпосередньо на лінії держкордону, знищуватиметься ворожими силами й засобами

"Десять кілометрів – це мінімально можлива дистанція від лінії держкордону", – наголосив експерт. Саме на цій відстані наші військові і створювали окопи й загородження.

Щодо рівня готовності, то приблизно три-чотири тижні тому президент Володимир Зеленський говорив, що фортифікації збудовані на 95–98%.

"Але ми повинні розуміти таке. Нинішні польові інженерні фортифікації навряд чи зможуть бути максимально ефективними в той самий час, коли ворог активно застосовує керовані авіаційні бомби", – звернув увагу Селезньов.

Противник застосовує сотні КАБ на добу. Сподіватися, що польові фортифікації можуть витримувати пряме влучання таких бомб, не варто. Тому захисникам України необхідні додаткові засоби ППО.

14 травня Зеленський під час спілкування з держсекретарем США Ентоні Блінкеном заявляв: щоб захист Харкова й області був надійнішим, потрібно більше Patriot. "Це надзвичайно актуальне й дуже важливе питання. Адже саме ресурсні можливості нашої системи протиповітряної оборони будуть тримати якнайдалі ворожі літаки від наших кордонів", – зазначив Селезньов.

Німеччина вводить жорсткі правила для біженців з України: Що варто знати

п’ятниця, 4 жовтень 2024, 23:40

З 1 січня 2025 року біженцям у ФРН знижуватимуть розмір допомоги (Bürgergeld) на 30% протягом трьох місяців, якщо вони відхилять розумну пропозицію щодо працевлаштування. Про це повідомляє ntv із посиланням на джерела в уряді країни, пише Deutsche Well...

Скандал не стихає: У Польщі знову пригрозили блокувати Україні вступ до ЄС через питання Волинської трагедії

п’ятниця, 4 жовтень 2024, 23:25

Голова Польської селянської партії, міністр оборони країни Владислав Косіняк-Камиш заявив, що блокуватиме вступ України до Євросоюзу, допоки не вирішиться питання ексгумації і пам’яті жертв Волинської трагедії. Про це повідомляє Wirtualna Polska, перед...