Ленінський районний суд Харкова виніс вирок колишньому строковику, який був російським агентом. Чоловіка засудили до п'яти років позбавлення волі, повідомляють Патріоти України.
Слідчі встановили, що чоловік служив в одній із військових частин української армії, напередодні звільнення у запас почав співпрацювати з ФСБ Росії. До цього його спонукали батьки, які мешкають на тимчасово окупованій території на сході країни. Через батьків загарбники домовилися з військовим, що він буде їм передавати координати майбутніх цілей. Також запропонували план втечі після демобілізації.
Строковик спілкувався з представниками ФСБ за допомогою анонімних чатів у месенджері. Геолокації позначав на гугл-карті та відправляв. Росіянам потрібні були ці розвіддані для обстрілів цивільної інфраструктури.
"За даними слідства, за його наведенням загарбники планували здійснити вогневе ураження цивільної інфраструктури одного із прифронтових міст регіону. Зловмисник хотів перетнути лінію боєзіткнення та потрапити до "філії" фсб на тимчасово окупованій частині території Луганщини", — розповів речник Управління Служби безпеки України у Харківській області Владислав Абдула.
За інформацією Харківської обласної прокуратури, чоловікові — 26 років. Із російським куратором спілкувався у месенджері Signal. Він передавав інформацію про місце знаходження українських підрозділів та їхньої техніки у місті Лозова на Харківщині, місті Миколаїв та Миколаївській області.
Затримали його біля лінії боєзіткнення на Куп'янському напрямку у квітні 2024 року при спробі вийти на позиції російських військових. Чоловік хотів потрапити до "філії" ФСБ Росії на тимчасово окупованій Луганщині. У суді він повністю визнав провину.
Чоловіка визнали винним за ч. 2 ст. 114-2 (поширення інформації про переміщення, рух та розташування ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України. Вирок суду набуде сили після того, як пройде час на подання апеляції.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: