Бо Путіну потрібне "гарматне м'ясо": Росіянам влаштують масову перевірку дітородності

Російський уряд доручив регіонам перевірити репродуктивне здоров'я росіян на тлі сталого падіння народжуваності. Про це йдеться у виданні "Медвестник", передають Патріоти України.

Російське МОЗ спрямувало в суб'єкти рекомендації щодо диспансеризації чоловіків і жінок фертильного віку з метою оцінити їхню здатність мати дітей. У межах перевірки відомство пропонує вважати репродуктивним віком у жінок і чоловіків 18–49 років. Диспансеризацію пацієнток потрібно проводити в жіночих консультаціях чи кабінетах акушера-гінеколога, а огляд чоловіків проводитимуть лікарі-урологи або хірурги, які пройшли підготовку з питань репродуктивного здоров'я.

У методичних рекомендаціях для диспансеризації жінок наведено правила індивідуального консультування "з питань репродуктивного здоров'я, репродуктивних установок і мотивації на народження дітей". Зокрема, жінок проінформують, що оптимальний час для вагітності й пологів – вік від 18 до 35 років.

У випадку із чоловіками пропонують вимірювати зріст, вагу, обсяг живота, давати загальну оцінку статури, проводити огляд статевих органів, у разі виявлення патологій робити спермограму.

Імовірно, процес охоплюватиме оцінку даних анкет, скарг пацієнта і клініко-анамнестичних даних. Пацієнтів обох статей пропонують ділити на групи залежно від наявності хронічних захворювань або чинників ризику їхнього розвитку.

Як зазначало видання The Moscow Times, 2023 року народжуваність у Росії скоротилася на 3,6%. На світ з'явилося 1,264 млн немовлят, що стало мінімумом із 1999 року.

У ПАРЄ відреагували на удар росіян по гіпермаркету в Харкові

субота, 25 травень 2024, 22:14

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Теодорос Русопулос засуджує суботній авіаудар по будівельному гіпермаркету у Харкові. Про це він повідомив у соцмережі X, передають Патріоти України. "Атака на будівельний гіпермаркет у Харкові в суб...

Нардепка Устінова розповіла, як західні партнери ставляться до втрат своєї техніки на фронті

субота, 25 травень 2024, 21:44

Західні партнери розуміють, втрати техніки на війні – є нормальним явищем. При цьому вони зазначають бережне ставлення українських військових до іноземної допомоги. Про це розповіла членкиня української делегації та голова тимчасової спецкомісії Верхов...