"Богданою" по морському десанту з-за кримського запоребрика: Нова САУ ЗСУ стане важливою ланкою берегової оборони

Як відомо, наразі Україна найбільш вразлива для вторгнення росіян саме з боку морів

Морська піхота до 2025 року хоче отримати вітчизняну колісну артустановку на озброєння, оборона побережжя - найбільш ймовірний функціонал

Самохідна артилерія може взяти на себе ураження десантних катерів та плавучих бронемашин противника, але потрібно організувати розвідку та протиповітряну оборону

На перший погляд може здаватись, що протикорабельні ракетні комплекси – це абсолютна зброя для оборони берегів від ворожого вторгнення. Але ні, у цьому випадку є своя ніша і для самохідних артилерійських установок сухопутних частин.

Ролі розподіляються наступним чином: ПКР – можуть уражати бойові та десантні кораблі противника, САУ – можуть уражати десантні катери, амфібійні машини та інші маломірні цілі противника.

Чорноморський флот РФ готовий задіяти не тільки великі десантні кораблі, але й десантні катери також
При цьому для ефективності дій самохідних артилерійських установок проти ворожого десанту потрібно забезпечити контур розвідки та видачі цілеуказання, і також – дати прикриття з повітря.

Такий спосіб дій відпрацьовують збройні сили країн світу, які мають на порядки більші сили для захисту своїх берегів, наприклад – ті ж Китай чи Польща.

Портал Janes пише: на початку червня цього року 71 група китайської армії відпрацювала застосування своїх колісних САУ PCL-181 калібром 155 міліметрів для виконання задач по захисту свого побережжя.

Самохідні артилерійські установки PCL-181, стоп-кадр з китайського державного телебачення
Навчання відбувались за наступним сценарієм та методикою. Декілька цих самохідних артустановок були встановлені за дамбою, цілі для ураження – були розміщені на горбистому острові біля узбережжя, розвідку та цілеуказання забезпечував безпілотник ASN 209.

Стрільби тривали протягом 10 годин, за змінної погоди – туман, дощ, і також – стрільби тривали і в нічний час.

Запуск китайського безпілотника ASN 209
Польський портал Defence24 пише, що аналогічні навчання армія Польщі провела на початку березня цього року.

Для таких маневрів були залучені підрозділи артилерії 16 механізованої дивізії, яка відпрацьовувала дії по захисту своїх секторів відповідальності на побережжі Балтійського моря.

Польська САУ Krab
Для стрільб при захисту узбережжя польська армія задіяла САУ Krab калібру 155 міліметрів, і також – реактивні системи залпового вогню Langust.

Для прикриття цих артустановок з повітря були задіяні зенітно-ракетні комплекси малої дальності Poprad.

Зенітно-ракетний комплекс Poprad
Командування нашої морської піхоти хоче взяти на озброєння САУ "Богдана", до 2025 року.

А описані вище приклади – можуть підказати, як же найбільш ефективно можна буде застосувати вітчизняну самохідну артустановку при захисті нашого побережжя від російського десанту.

Морська піхота ВМС України прагне стати самодостатнім родом військ, для цього потрібна гнучкість в застосуванні наявних сил та засобів

На російські удари тепер відповідатиме аналогічно: Литва денонсувала Конвенцію щодо касетних боєприпасів

неділя, 21 липень 2024, 15:45

Це значно підсилить обороноздатність держави, що відповідальна за сухопутне сполучення всієї Балтії з союзниками по НАТО. 18 липня литовський парламент ухвалив рішення денонсувати Конвенцію стосовно заборони використання касетних боєприпасів, передают...

Важкий бій під Кураховим: Українські десантники розгромили ворога, котрий кинув у бій разом з піхотою групу новітніх танків - Forbes

неділя, 21 липень 2024, 15:15

Російські загарбники нещодавно намагалися атакувати українських захисників під Кураховим Донецької області, нагадують Патріоти України. Там окупанти зазнали суттєвих втрат. Знищено, зокрема, три ворожі танки, стверджує Forbes. . За інформацією видання...