Бойовий потенціал Росії знижується: Військовий експерт назвав головні цілі України на зараз

Після ста днів розв’язаної Росією широкомасштабної війни Україні головне втримати оборону, особливо на сході, та готуватися до отримання зброї від західних партнерів. Таку думку висловив полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Олег Жданов у колонці на НВ, передають Патріоти України.

"Перші сто днів війни (на жаль, кажу "перші", бо вважаю, що вони будуть не останніми в цій війні), потрясли тим, що Україна виявилася незламною і що ми, українці, готові відстоювати своє існування, як націй і як держави. Оце, на мою думку, головне, що ми проявили за ці сто днів. Так, ми частково втратили територію, зазнали втрат серед цивільного населення, військових, але ми явили всьому світу таку річ як українська нація і українська держава", – вважає він.

При цьому Жданов назвав головні завдання для України на цей час: "Зараз головне – втримати оборону, особливо на сході України. Це у нас єдиний напрям, який нас турбує, і там РФ зберігає наступальний потенціал – тобто атакує наші позиції. Також – готуватися до отримання зброї західних зразків для того, щоб формувати угруповання військ, здатне вирішити контрнаступальні завдання – звільнення наших територій".

Експерт переконаний, що наразі у Росії знижується бойовий потенціал в якісному аспекті. "В кількісному, на жаль, вони можуть виставляти особовий склад і техніку для ведення бойових дій. Але якість цього особового складу і техніки щодня стає все гіршою й гіршою. Тому зараз ми кажемо про системне зниження бойового потенціалу збройних сил РФ", – вважає Жданов.

З вдячністю за допомогу в порятунку власної державності: Північна Македонія повертає Україні оновлені бойові гелікоптери

субота, 1 квітень 2023, 9:44

Північна Македонія офіційно погодила передачу Україні бойових гелікоптерів Ми-24. Відповідне рішення ухвалив уряд країни на засіданні 29 березня. Раніше про передачу цих літальних апаратів говорила голова оборонного відомства Македонії Славянка Петровс...

Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 1 квітня

субота, 1 квітень 2023, 8:22

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.04.23 склали: