"Болюче" питання: У ЄС розповіли, чи тисне українська влада щодо повернення біженців

У Єврокомісії заперечили факти буцімто тиску з боку українського уряду щодо повернення біженців, а взаємодію з українськими посадовцями назвали напрочуд продуктивною. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявила єврокомісарка з внутрішніх справ Ілва Йоганссон, передають Патріоти України.

«Я ніколи не відчувала такого тиску ні з боку Києва, ні з боку українського уряду. Мушу сказати: у нас чудова співпраця і дуже-дуже хороший діалог… Не можу вимагати кращої – все чудово», – зауважила посадовиця.

Коментуючи заклики глави українського міністра закордонних справ Андрія Сибіги до ЄС розвивати програми, що заохочували би біженців повертатися додому, Йоганссон зазначила, що «нам потрібно розвивати це разом».

«Я обговорювала це з ним (міністром закордонних справ України – ред.), коли була в Києві минулого тижня, і в нас вийшла дуже хороша дискусія на цю тему… Ми, звичайно, будемо приймати українців, які хочуть і повинні залишитися в ЄС, але також підтримаємо тих, що готуються до повернення та участі в обороні та відбудові України. І ми підтримаємо обидві категорії. А робити це будемо у тісній співпраці з українським урядом», – наголосила єврокомісарка.

Посадовиця не відповіла прямо на запитання, в чому ЄС зацікавлений більше – щоб українські біженці поїхали чи залишилися. Не сказала також, чи є вони більше тягарем для бюджетів чи ж здобутком у перспективі, зважаючи, що їх переважна кількість – це працездатна молодь.

«Звичайно, вони беруть участь у ринку праці… Це також може бути серйозним викликом, особливо для деяких держав-членів. Але важливо просто сказати: ми не приймаємо українців задля економічної вигоди і не говоримо про тягарі. Ми це робимо, бо підтримуємо Україну через російську агресію», – підсумувала Йоганссон.

14 вересня очільник МЗС Андрій Сибіга під час виступу на конференції Ялтинської європейської стратегії заявив, що настав час почати розробку програм ЄС для повернення українських біженців додому, але для цього мають бути створені відповідні умови в Україні.

Також на пресконференції 27 серпня президент Володимир Зеленський повідомив, що вже восени можезапрацювати нове міністерство, яке має забезпечити єдність громадян України за кордоном.

«Нам потрібно повернути доросле населення, дітей до України. Без примусу. Нам потрібно, щоб вони хотіли це зробити» – сказав президент про функції нового міністерства.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Чи застосує Росія ядерну зброю? Путін намагається викликати нову хвилю паніки, - аналітики

четвер, 26 вересень 2024, 22:55

Росія навряд застосує ядерну зброю, а президент РФ Володимир Путін намагається викликати нову хвилю паніки у західних лідерів внесенням змін до ядерної доктрини. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти У...