Брати Ротенберги оминали санкції, використовуючи лазівку в британських законах, - журналістське розслідування

Наближені до Володимира Путіна російські олігархи Аркадій і Борис Ротенберги, які потрапили під санкції ще у 2014 році, використали у злочинних цілях такий тип зареєстрованої у Британії компанії, від якої закон не вимагає ідентифікувати її справжніх власників. Про це повідомляється у розслідуванні Бі-Бі-Сі, передають Патріоти України.

Відомо, що мова йде про про англійські товариства з обмеженою відповідальністю (ELP). Експерт із фінансових злочинів Грем Берроу, в інтерв'ю для Бі-Бі-Сі пояснив, що цей тип компанії легко використовувати у злочинних цілях через те, що вони зобов’язані оприлюднити лише мінімальні відомості про своїх власників.

Так, у січні 2017 року було створене англійське товариство з обмеженою відповідальністю Sinara Company LP, яке нібито займалося туризмом і продажем квитків.

Менш ніж за рік Sinara Company відправила 14 електронних переказів на загальну суму 133 тисячі доларів консультанту з мистецтва. Згідно зі звітом американського Сенату, ця людина "сприяла покупкам для Ротенбергів". Розслідувачі припускають, що через компанію було придбано витвори мистецтва на мільйони доларів.

"Це справжній скандал. Такі люди, як Ротенберги, які роками перебували під санкціями в Америці, все ще можуть використовувати британські корпоративні структури для виведення через них своїх грошей із Росії, а потім витрачати їх на свій розсуд", - заявила депутат від Лейбористської партії Великої Британії Маргарет Ходж, яка очолює парламентську групу з податків і корупції.

Також повідомляється, що Бі-Бі-Сі спільно з журналістською організацією Finance Uncovered виявили п’ять агентств зі створення ELP, які заснували півтори тисячі нових товариств у Великій Британії. Деякі з них також пов’язані з фінансовими злочинами, у тому числі з відмиванням грошей.

"Ми ніколи не хотіли, щоб українці використовували це у наступальних цілях": Компанія Ілона Маска обмежила використання Україною інтернету Starlink для управління дронами

четвер, 9 лютий 2023, 8:21

Компанія SpaceX вжила заходів, щоб запобігти використанню українськими військовими супутникового інтернету Starlink для управління безпілотниками в регіоні під час війни країни з Росією, повідомляє Reuters. Супутниковий інтернет-сервіс Starlink компані...

"Косив" під Олександра Невського: ЗСУ ліквідували російського майора-хвастуна (фото)

четвер, 9 лютий 2023, 8:09

ЗСУ ліквідували російського майора-окупанта, який у соцмережах використовував псевдонім "Олександр Невський". Командир гаубичного самохідного артилерійського дивізіону 2-ї гвардійської Таманської мотострілецької дивізії, уродженець Мелеузівського район...