Британія запропонувала "гібридний" трибунал над РФ, звірства окупантів в Україні не мають залишитися безкарними

Джеймс Клеверлі

Великобританія приєдналася до групи міжнародних партнерів, які домагатимуться кримінальної відповідальності за вторгнення Росії в Україну. Про це заявив глава МЗС Великобританії Джеймс Клеверлі, повідомляє сайт британського уряду у п'ятницю, 20 січня.

"Ці звірства (Росії в Україні. – Ред.) не повинні залишитися безкарними. Саме тому Великобританія прийняла запрошення України приєднатися до цієї коаліції, запропонувавши свій юридичний досвід для вивчення можливостей притягнення російських лідерів до повної відповідальності за їхні дії", – сказав Клеверлі.

Зазначається, що участь Британії включатиме оцінку можливості створення нового "гібридного" трибуналу, спеціалізованого суду, інтегрованого у національну систему правосуддя України з міжнародними елементами.

"Розслідування злочину агресії могло б доповнити встановлені механізми розслідування воєнних злочинів, включно з Міжнародним кримінальним судом і внутрішнім правовим процесом України. Разом ці паралельні процеси допоможуть забезпечити повне розслідування всіх злочинів і притягнення винних до відповідальності", – зазначив Клеверлі.

Нагадаємо, 19 січня Європарламент ухвалив резолюцію, у якій було запропоновано організувати трибунал для вищого керівництва Росії та Білорусі, включно з Володимиром Путіним та Олександром Лукашенком.

Не можна сидіти на двох стільцях: США різко висловилися на адресу В'єтнаму через запланований візит Путіна в Ханой задля налагодження схем порушення санкцій

понеділок, 17 червень 2024, 19:35

Російський диктатор Володимир Путін планує відвідати столицю В'єтнам, але жодна країна не повинна надавати йому платформу для пропаганди його війни. . Про це заявив представник посольства США в Ханої, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters. ....

У Польщі накрили мережу російських агентів, троє шпигунів втекли від покарання

понеділок, 17 червень 2024, 19:16

Двох громадян України та одну білоруску в грудні 2023 року було засуджено в Польщі за шпигунство на користь Росії. Шпигуни дістали тюремні строки позбавлення волі, але оскільки на момент винесення вироку вони не перебували під арештом, то змогли втекли...