Британська розвідка попередила, що Росія націлена на тривалу окупацію Херсона, і назвала її мету

Війська Росії, які варварськи напали на Україну 24 лютого і цинічно знищують її територію вже 67 днів, націлені незаконно окупувати Херсон у довгостроковій перспективі. Про це повідомляє Міноборони Великої Британії у Twitter, передають Патріоти України.

На думку розвідників, про це свідчить поява в Херсоні проросійської адміністрації та її заяви про "неможливість" повернення в Україну та перехід на російський рубль.

"Після захоплення південного Херсона на початку березня Росія намагалася легітимізувати свій контроль над містом та прилеглими територіями шляхом встановлення проросійської адміністрації. Нещодавні заяви цієї адміністрації включають оголошення повернення під контроль України "неможливим" та оголошення про чотиримісячний перехід валюти з української гривні на російський рубль. Від сьогодні в Херсоні мають використовувати російський рубль", - кажуть британські розвідники.

Як припускають розвідники, мета тривалої окупації Херсона може пояснюватися, зокрема, просуванню військ на північ і захід і контролю Росією над незаконно анексованим українським Кримом.

"Ці заяви, ймовірно, свідчать про намір Росії зробити сильний політичний та економічний вплив у Херсоні у довгостроковій перспективі", - йдеться у щоденній доповіді розвідки.

"Ніде не прописано": Юрист пояснив, чи будуть повертати в Україну з-за кордону чоловіків призовного віку

неділя, 29 січень 2023, 17:28

У зв'язку з затвердженням нового Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, у багатьох українців, які перебувають за кордоном, постає питання, чи можуть їх примусово повернути до України, переда...

Шольца знов беруть в оборот: Танків та літаків мало: Німеччині запропонували передати Україні підводний човен

неділя, 29 січень 2023, 17:22

Колишній український посол у Німеччині Андрій Мельник, який раніше закликав Берлін передати Україні винищувачі, запропонував також відправити в Україну один з німецьких підводних човнів, передають Патріоти України. «Німеччина (ThyssenKrupp) виробляє од...